«БУЛО  ПРИЙНЯТО ПРАВИЛЬНЕ РІШЕННЯ…»

Публікації Трибуни Праці

Американська Корпорація зарубіжних приватних інвестицій (OPIC) високо оцінила хід будівництва ЦСВЯП

6 червня 2019 року американська делегація, що складалася з представників Корпорації закордонних приватних інвестицій (OPIC) і Трасту проекту з безпеки централізованого сховища (CentralStorageSafety Project Trust), з інспекційною метою відвідала майданчик будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у зоні відчуження ЧАЕС.

Саме ці дві американські фінансові організації у 2017 році підписали угоди з Міністерством фінансів України і НАЕК «Енергоатом» про залучення міжнародних інвестицій на $250 млн для будівництва ЦСВЯП. Тепер їхні представники приїхали в Україну, щоб разом із працівниками посольства США  перевірити, як наша держава і «Енергоатом» виконують угоди про залучення коштів та здійснюють фінансування будівництва сховища.

У рамках триденного робочого візиту американці обговорили з фахівцями «Енергоатома» питання,  що стосуються графіка виконання проекту, забезпечення якості будівництва, проведення експлуатаційних випробувань обладнання «Холтек Інтернешнл» на українських об’єктах, управління контрактами, субконтрактами та інші.

«Я приємно вражений масштабами реально виконаних робіт на майданчику будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива», – заявив за підсумками інспекторської перевірки Вілльям Доффермир, віце-президент – головний юрисконсульт, радник Ради директорів Корпорації закордонних приватних інвестицій OPIC. Він зазначив, що досі «детально вивчав та оцінював весь проект лише на папері, але реальність набагато цікавіша і з будівельної, і з технічної точок зору».

Вілльям Доффермир, який забезпечує юридичне супроводження основних напрямків діяльності OPIC в галузі фінансів, страхування від політичних ризиків та інвестиційних фондів, наголосив: «Під час поїздки на будівельний майданчик я переконався, що НАЕК «Енергоатом» і Україна справді зацікавлені в цьому проекті та виконують усі свої зобов’язання. Можу впевнено заявити, що свого часу OPIC прийняло правильне рішення щодо фінансової підтримки проекту ЦСВЯП і України».

На знімках: члени американської делегації на будівельному майданчику ЦСВЯП.

Прес-служба

 НАЕК “Енергоатом”.