«Піски-1» – чорнобильська спадщина на Іванківщині

Публікації Трибуни Праці

 

«Трибуна праці» вже повідомляла про те, що на території нашого району буде ліквідовуватись пункт захоронення радіоактивних відходів, що досі існував недалеко від села Піски.  Сьогодні про це – дещо детальніше.

Аварія на Чорнобильській АЕС залишила у спадок українцям чимало об’єктів по поводженню з радіоактивними матеріалами. Їх переважна більшість історично осіла у Чорнобильській зоні відчуження. Проте є й такі, які були створені поза її межами. На територіях Київської, Чернігівської та Житомирської областей розміщено 54 пункти зберігання відходів дезактивації, а також санітарної обробки автомобілів. Нещодавно всі ці об’єкти вдалося ранжувати за ступенем небезпеки. Із дев’яти найбільш небезпечних у якості пілотного проекту був обраний пункт захоронення радіоактивних відходів (ПЗРВ) «Піски-1» – з метою його подальшої ліквідації та реабілітації територій навколо. Об’єкт знаходиться у 20 кілометрах від смт Іванків Київської області й перебуває у достатньо занедбаному стані.

Про історію започаткування проекту, його виконавців та нинішній стан реалізації редакція веб-сайту Uatom.org спілкувалась з директором Державного спеціалізованого підприємства «Київський державний міжобласний спеціальний комбінат» (ДСП «Київський ДМСК») Державної корпорації «Українське державне об’єднання «Радон» Михайлом ХОДОРІВСЬКИМ.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

(Джерело: 

«UATOM.ORG» – сайт з питань ядерної безпеки, радіаційного захисту та нерозповсюдження

 ядерної зброї).