В Україні зросла пенсія

Новини України

Підвищення виплат торкнеться двох категорій пенсіонерів – тих, які мають великий трудовий стаж і тих, хто отримує мінімальну пенсію.

З понеділка, 1 липня, в Україні збільшилася пенсія для осіб з тривалим трудовим стажем і буде становити щонайменше 2000 грн. Також зросла мінімальна пенсія. Відповідні рішення минулого тижня затвердив Кабмін.

Підвищення пенсій торкнеться пенсіонерів з тривалим трудовим стажем: 35 років для чоловіків і 30 років для жінок.

“Встановити, що з 1 липня 2019 в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексацій та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до закону з урахуванням страхового стажу… не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру”, – йдеться в постанові уряду.

Також з сьогоднішнього дня зросла мінімальна пенсія. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 липня 2019 року підвищено на 67 грн до 1564 грн.

Це перше підвищення мінімальної пенсії в цьому році. З 1 грудня прожитковий мінімум зросте ще на 74 грн до 1638 грн.

Таким чином, мінімальна пенсія зросте цього року на 9%, що повинно перевищити плановий рівень інфляції (7,4%).

Коли на пенсію. КСУ змінив вимоги до стажу

Раніше в Пенсійному фонді повідомили, що після підвищення середній розмір виплат зріс до 3033 грн (на 1 січня – 2542).


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet