Ув’язнений в Росії Павло Гриб звернувся до Зеленського та Ради

Новини України

Він написав листа, в якому закликав вирішити долю українців, ув’язнених в Росії, адже їх уже більше сотні.

Українець Павло Гриб, якого затримали в Білорусі і засудили в Росії до шести років в’язниці, в свій 21-ий день народження написав лист-звернення до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради з проханням вирішити долю ув’язнених в РФ українців. Текст листа опублікував на своїй сторінці у Facebook батько Павла Ігор Гриб в понеділок, 1 липня.

“Я, Павло Гриб, український патріот, засуджений за сприяння терористичній діяльності на шість років позбавлення волі, разом з усіма політичними в’язнями від імені всіх українських військових, політичних в’язнів путінського режиму, звертаюся до української влади, президента України, депутатів Верховної Ради, уряду України – вирішите нарешті нашу долю!” – написав Гриб.

Він нагадав, що з часу першого і поки єдиного обміну ув’язненими з Росією, коли були звільнені з полону три людини, пройшло вже чимало часу. Кількість ув’язнених тільки зросла, і тепер їх більше 100. Він наголосив, що Кремль робить все можливе, щоб зламати ув’язнених українців, але вони залишаються вірними Україні.

Гриб також звернувся до громадськості, діячів культури, військових і небайдужих із проханням не залишатися осторонь і не забувати про ув’язнених.

“Скажіть своє слово про нас – вдома, на роботі, в соціальних мережах, в ЗМІ. Треба донести правду про переслідування патріотів України спецслужбами Московії!”, – додав він.

Він заявив, що підтримує ідею переговорів, тому що кількість ув’язнених у Росії українців зростає.

“Яка б влада не прийшла, її обов’язок – звільнити полонених і політв’язнів, не допустити нових, закривши після цього державний кордон з Московією і Білоруссю і розірвавши дипломатичні відносини з усіма ворожими країнами”, – сказав Гриб, наголосивши, що будь-яка інша політика в цьому напрямку буде “державною зрадою”. Він додав, що чекає офіційної реакції на звернення.

Нагадаємо, російський суд 22 березня засудив Гриба до шести років колонії загального режиму за звинуваченням в пособництві тероризму.

Після оголошення вироку адвокат Дубровіна повідомила журналістам про намір оскаржити вирок, додавши, що “вірогідність того, що оголосив прокурор, під великим питанням”.

МЗС України також висловило протест Росії у зв’язку з рішенням суду у даній справі і вимагає “негайно скасувати незаконний вирок у справі Павла Гриба, надати постійний медичний супровід, забезпечити його звільнення і безперешкодне повернення в Україну”.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet