Екс-регіонала Іванющенка зняли з розшуку

Новини політики

Юрія Іванющенка зняли з розшуку з 27 червня 2019 року, оскільки надійшли документи з прокуратури.

Міністерство внутрішніх справ зняло з розшуку колишнього депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка, передає Українська правда 2 липня.

У Національній поліції підтвердили, що Іванющенко знятий з розшуку на підставі інформації з прокуратури Одеської області.

“На початку червня ми отримали постанову прокуратури області про закриття кримінального провадження щодо зазначеного громадянина. Згідно із законом це автоматично тягне за собою внесення змін до розшукових баз і зняття з розшуку”, – розповів спікер Нацполіції Ярослав Тракало.

Водночас, за словами правоохоронців, вони дізналися про нібито скасування закриття кримінального провадження стосовно Іванющенка.

“20 червня ми надіслали запит у прокуратуру Одеської області і в Генеральну прокуратуру на перепідтвердження. 25 червня прокуратура Одеської області надіслала офіційний документ (копію постанови), в якому зазначено про ухвалене рішення про закриття кримінального провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину в діях цього громадянина”, – розповів спікер Нацполіції.

“Відповідно, 27 червня картка розшуку була припинена на підставі первинних, а також перепідтверджувальних документів про закриття провадження”, – повідомив Тракало.

У поліції зазначили, що можуть відновити розшук в разі отримання нового доручення і відповідної постанови прокуратури.

У прокуратурі Одеської області повідомили, що закрили справу проти Іванющенка в квітні. Серед причин прокуратура назвала скасування Конституційним судом статті про незаконне збагачення, а також зобов’язання судів закрити справу в тій частині, яка стосувалася “рейдерства” одеського ринку.

Нагадаємо, Іванющенку інкримінували незаконне збагачення на 72 млн швейцарських франків (82 млн доларів) і заволодіння 170 млн гривень державних коштів, отриманих Україною від продажу квот Японії на викиди парникових газів за Кіотським протоколом.

У 2017 році Європейський суд зняв санкції, введені ЄС щодо Іванющенка.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet