Справа проти Порошенка: ДБР вилучить документи в банку екс-президента

Новини України

Суд дозволив ДБР вилучити документи у Міжнародному інвестиційному банку у справі проти Порошенка. Екс-президент опосередковано володіє 60% акцій банку.

Слідчі ДБР зможуть вилучити документа в Міжнародному інвестиційному банку у справі проти Порошенка. Таке рішення прийняв Печерський районний суд Києва, повідомляють Українські новини у вівторок, 2 липня.

ДБР розслідує справу від 23 травня 2019 року за фактами можливого ухилення від сплати податків і подальшого відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом. Мається на увазі угода купівлі-продажу ПрАТ Завод Кузня на Рибальському, здійснена посадовими особами, які займали особливо відповідальне становище. Також йдеться про можливе внесення посадовими особами ПАТ ЗНКІФ Прайм Ессетс Капітал і ВАТ ЗНКІФ ВІК в листопаді 2018 завідомо неправдивих відомостей до реєстраційних документів і документів податкової звітності підприємств, що призвело до тяжких наслідків, за ознаками кримінальних злочинів.

Суд дозволив ДБР доступ до документів Міжнародного інвестиційного банку з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.

Зокрема суд дозволив вилучити документи з відкриття та закриття рахунків ПрАТ Завод Кузня на Рибальському, платіжних доручень та меморіальних ордерів, які свідчать про надходження і використання коштів за рахунками, документів щодо здійснення операцій з цінними паперами: договорів на придбання бланків векселів, реєстру виданих-погашених векселів, договорів купівлі-продажу цінних паперів, актів прийому-передачі цінних паперів, актів виконаних зобов’язань, розпоряджень щодо зарахування списання цінних паперів, документів про відкриття рахунків в цінних паперах, інших документів.

Також суд дозволив вилучити документи з проведення фінансового моніторингу співробітниками Міжнародного інвестиційного банку банківських операцій ПрАТ Завод Кузня на Рибальському.

Порошенко опосередковано володіє 60% акцій банку. Ще 14,9% належать Ігорю Кононенкові, першому заступнику голови фракції Блок Петра Порошенка.

Раніше в ЗМІ повідомлялося, що на телеканалі Прямий почалися обшуки. У Порошенка також заявляли, що у його екс-радника Юрія Бірюкова також тривали обшуки.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet