В Україні відповіли на розслідування Польщі про “геноцид” ОУН-УПА

Новини України

Голова Інституту національної пам’яті повідомив, що слідство щодо польсько-українського конфлікту триває вже кілька років.

Голова Інституту національної пам’яті України Володимир В’ятрович прокоментував оголошення польського ІНП з пошуку свідків “злочинів геноциду, що здійснювалися в період 1939-1945 рр. членами ОУН-УПА”, повідомляє УНН.

“Польський Інститут нацпам’яті має слідчі функції. Відповідно, це входить в його компетенцію – це перше. Друге – наслідок щодо польсько-українського конфлікту триває вже кілька років. Третє – шкода, що і в цьому слідстві, і взагалі в оцінці польсько-українського конфлікту польський Інститут нацпам’яті зберігає дуже односторонній підхід, кажучи лише про злочини проти польського населення і замовчуючи злочини, що мали місце проти українського населення. Треба розуміти, що в польсько-українському конфлікті злочини мали місце з обох сторін. Обидві армії здійснювали вчинки, які можуть називатися військовими злочинами, серед жертв цього конфлікту були як українці, так і поляки”, – сказав В’ятрович.

Так, за його словами, для того щоб зрозуміти і масштаби, і причини, і особливості перебігу цього конфлікту, дивитися тільки на польські жертви неправильно.

Голова Інституту національної пам’яті зазначив, що український ІНП, на відміну від польського, не має слідчих функцій для проведення подібного розслідування, але водночас має низку проектів, мета яких – збір документальних свідчень про польсько-українські конфлікти, що говорять про жертви з обох сторін.

На запитання про те, чи вдасться польській стороні знайти свідків злочинів ОУН-УПА, він зазначив, що це “цілком можливо”.

“Переконаний, що так само можна знайти і свідків, які будуть говорити про злочини поляків щодо українського населення”, – додав він.

Раніше повідомлялося, що Польща розшукує свідків “геноциду з боку ОУН-УПА”.

Нагадаємо, посли Польщі та Ізраїлю висловили протест через відкриття в Івано-Франківську пам’ятника Роману Шухевичу. Дипломати стверджують, що командувач УПА нібито зіграв вирішальну роль в “масових вбивствах”.

Раніше посол Ізраїлю Йоель Ліон був шокований тим, що Львівська облрада оголосила 2019 рік – роком Степана Бандери на Львівщині. Він закликав Україну не забувати про злочини, вчинені проти українських євреїв.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet