У МЗС України викликали на розмову посла Угорщини

Новини України

Посла Угорщини запросили через заяви Сийярто в Канаді про нібито “порушення прав угорського суспільства” в Україні.

Заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок викликав посла Угорщини Іштвана Ійдярто в зв’язку з заявами угорського міністра закордонних справ Петера Сийярто. Про це повідомляє Європейська правда.

“Запросив посла І. Ійдярто і попросив його пояснити логіку сигналів угорського міністра Сийярто на Конференції з питань реформ в Україні, яка відбулася в Торонто. Наголосив на необхідності застосування підходу з поглядом вперед, а не назад, у розвитку українсько-угорських відносин”, – зазначив Божок в своєму Twitter.

Сийярто в Канаді заявляв, що попередній президент України Петро Порошенко провів “антиугорську” політику. Закони про освіту і мову, прийняті під час його каденції, порушують права угорської громади, сказав він.

Зараз, з новим президентом, є надія, що Україна не буде продовжувати анти угорську політику, додав він, зазначивши, що заяви Володимира Зеленського “досі були обнадійливими”.

Питання полягає в тому, чи вдасться Зеленському домогтися, щоб після парламентських виборів були внесені зміни до законів для “повернення прав угорської громади”.

“Якщо це станеться, Угорщина підтримуватиме скликання засідання комітету Україна – НАТО”, – сказав міністр закордонних справ.

Угорщина також буде готова здійснити комплексний план економічного співробітництва з Україною, зокрема програму допомоги на 50 млн євро, яка підтримує будівництво доріг в Закарпатті, сказав Сийярто. Угорщина також готова продовжити роботу спільних комітетів з економіки та охорони навколишнього середовища, а також продовжити свою програму економічного розвитку Закарпаття.

Нагадаємо, конфлікт між Будапештом і Києвом розгорівся в 2017 році після прийняття закону України Про освіту, який визначає українську мову основним в освітньому процесі.

У зв’язку з цим Угорщина офіційно ініціювала в НАТО перегляд всіх програм підтримки України. Будапешт також приступив до блокування проведення засідань комісії Україна-НАТО.

У квітні цього року Угорщина назвала неприйнятним прийнятий Верховною Радою закон про мову, який закріплює за українською мовою статус єдиної державної.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.