Юлія Соловйова: «Нова політика може творитися тільки новими людьми»

Публікації Трибуни Праці

 

Вона – з тих людей, що завжди і всюди… На скандальній сесії у Бучі, де треба заблокувати дерибан землі. На сесії в селищі Пісківка, де треба захистити інтереси мешканців. На Майдані в Києві. На акції по звільненню військовополонених. У лікарняній палаті біля громадських активістів, на яких скоєно напад. У дитячому будинку з подарунками на свято і без свята. Тобто, всюди, де вона може бути корисна і потрібна.

Юлії Соловйовій – 36 років. Вона – помічник народного депутата, депутат Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади, член госпітальної ради Бородянського медичного округу, член громадської організації «Спілка воїнів АТО Бородянського району Київської області», засновник благодійного фонду «Наш дім – Україна», правозахисниця і викладач. За освітою – політолог. Жодного власного бізнесу.

Мобільний телефон Юлії рідко замовкає. В останні тижні він перетворився на «гарячу лінію». Свій особистий номер телефону Юлія вказала у рекламній листівці разом зі своєю біографією та програмою: вона балотується до парламенту від рідного 96-го виборчого округу.

«У 2016-му році я вперше стала депутатом місцевого рівня – у Пісківській об’єднаній громаді. В мене не було коштів на феєричну виборчу кампанію, я категорично не сприймаю популістичних обіцянок. Я зайшла мало не в кожну хату, поспілкувалася з людьми і сказала, що завжди буду за них, завжди буду на їх стороні, захищатиму їх інтереси», – розповідає Юлія.

Що вдалося зробити для Бородянщини за неповних три роки? Багато. Основним напрямком її депутатської роботи є освітня та медична галузі. Тож у батьків, дітей, дитячих садочків, шкіл, творчих студій, дитячих будинків, лікарень та ФАПів з’явився могутній лобіст інтересів.

Загалом завдяки Юлії Соловйовій за три роки вдалося домогтися виділення з  бюджету тергромади на потреби… самої громади більше мільйона гривень.  Ці кошти використані на встановлення п’яти дитячих  майданчиків у районі; на закупівлю стільців та акустичної системи у Мигалківський будинок культури; на закупівлю дитячих меблів, техніки і заміну вікон Мигалківського НВО; на надбавки до заробітних плат вихователям дошкільних закладів Пісківської тергромади; на обладнання у Пісківську бібліотеку; на закупівлю кардіографа у Бородянську районну лікарню; на закупівлю техніки для танцювальної студії «Вояж».

«…Розповім одну історію. Кілька разів я виносила на сесію ініціативу про закупівлю взуття для  учнів хореографічної студії. Мої колеги її успішно провалювали: у нас звикли всі такі речі перекладати на плечі батьків. Ну я зібрала батьків, разом ми замкнули депутатів у сесійній залі і я сказала моїм колегам – не вийдете звідси, поки не проголосуєте. Знаєте, подіяло…», – сміється пані Соловйова (саме так її люблять називати у громаді).

Вдається їй залучати і спонсорські кошти. Місцевий депутат започаткувала благодійну ініціативу «Читаюча дитина – надія нації», в рамках якої подарувала близько п’яти тисяч книжок у  бібліотеки району. А на творчий вечір із сучасним українським письменником Сашком Зубченком з Вишгорода зібралася чи не вся Бородянка! Загалом за три роки Юлія Соловйова залучила понад 300 тисяч гривень спонсорських коштів – на підтримку обдарованих школярів, людей похилого віку, учасників АТО.

– Я не соромлюся звертатися ні до бізнесменів, ні до політиків задля захисту інтересів моєї громади. Кожна копійка буде витрачено цільово і на потреби людей – про це знають всі, хто зі мною коли-небудь працював, – підсумовує нашу розмову Юлія. – Чи пропонували мені хабарі, землю?.. Так. Але це не мій шлях. Все, що в мене є – моє чесне ім’я. Це вам підтвердить кожен мешканець нашої громади. Моїм батькам, а вони обоє – вчителі, ніколи не буде за мене соромно.  Нова політика може творитися тільки новими людьми. Я не з  старого покоління «відкатів», «договорняків» та «рішал»…

 

 Ірина ЮЗИК.

На фото: кандидат у Верховну Раду України по 96-му округу Юлія Соловйова з наймолодшими вихованцями  Мигалківського НВО І-ІІІ ст.  «Школа-дитячий садок».