НЕ ЗУПИНЯЙТЕСЯ, УРЯДОВЦІ!.. або ТО  ВЖЕ Й НЕ ПОТРІБНО  СУДИТИСЯ?..

Блог редактора

 

Багатьом читачам «Трибуни праці» буде приємно дізнатись в сьогоднішньому номері газети і про таке.

Нещодавно  постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 543 затверджено зміни, що вносяться до раніше прийнятих постанов КМУ. Скажу прямо: деякі з таких змін потрібні були вже давно, але уряд ігнорував раніше прийняті закони нашої держави, потреби людей та їхні справедливі вимоги щодо дотримання законодавства.  А тому окремі  найактивніші й цілеспрямовано-наполегливі  представники відповідних категорій громадян змушені були через суди відвойовувати своє право на передбачену їм законодавством  допомогу держави.

Нагадаю:  не виконувався у повній мірі пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 656 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 445 від 06.06.2018 р.) “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій”, який передбачав: «…у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи – 285 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи – 255 відсотків, III групи – 225 відсотків, в учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності – 165 відсотків, таким особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій та постраждалим учасникам Революції Гідності виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів».

Тепер же названі вище розміри пенсійних виплат замінені, відповідно, цифрами “650”, “525” і “360” (тобто, відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність). Це означає, що з’явився прецедент, котрий немов би заново «узаконює» виплати  щомісячної державної адресної допомоги  таким  людям  в сумі, котрої не вистачає до зазначених розмірів пенсій.  Прожитковий мінімум з 1 липня  по 30 листопада 2019 р. складатиме 1564 грн., з 1 грудня ц.р. – 1638 грн. Тож далі – дуже проста арифметика (рахуємо, виходячи з цього мінімуму на сьогоднішній день): вказаним інвалідам першої групи пенсійні виплати з усіма доплатами мають становити суму в 10 тисяч 166 грн, другої групи – 8 тисяч 211 грн, третьої – 5 тисяч 630 грн.

А от про  учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, які були внесені до цього переліку  згідно з Постановою КМ № 445 від 06.06.2018 року, мова чомусь в цій урядовій постанові не йде… Й це означає, що даній категорії громадян пенсійні виплати збільшуються лише в залежності від розміру прожиткового мінімуму.

Про оперативний перерахунок пенсій з 1 липня ц.р. редакцію «Трибуни праці» повідомила Наталія  Князєва, заступник начальника  Іванківського  відділу обслуговування громадян  (сервісний центр) Головного управління ПФУ в Київській області. (Інформацію про це див. на 2 стор. сьогоднішнього номера газети).

Ще одна зміна  також стосується  багатьох наших земляків.  Абзац перший пункту 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  викладено  в такій редакції:“91. За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою…».

Доповнено й постанову КМУ від 20 лютого 2019 р. № 124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році”, а саме пунктом 31 такого змісту: «31. Установити, що з 1 липня 2019 р. в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону, не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру».

…Не будемо гадати, що спонукало наших  сьогоднішніх  урядовців до таких кроків назустріч багатьом громадянам України – зміна Президента, дочасні парламентські вибори, бажання нинішнього Прем’єра потрапити у ВРУ чи ще щось. Зрозуміло одне: якісь кроки до встановлення хоч мінімальної соціальної справедливості в нашій країні  робляться.  Не зупиняйтеся, урядовці!..

Павло СМОВЖ.