ОСВОЄННЯ ВІДРАХУВАНЬ ГАЛЬМУЄ ОДА

Публікації Трибуни Праці

Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива відбувається у повній відповідності до попередньо затверджених графіків. Про це президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський повідомив у ході виїзного засідання міжвідомчої робочої групи та штабу «Будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України», яке відбулось 1 липня у місті Чорнобиль. У засіданні, зокрема, взяли участь голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Юрій Шейко,  народний депутат України Ярослав Москаленко, а також представники Міненерговугілля, Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ, ПАТ «Укрзалізниця», ТОВ «БК «Укрбудмонтаж», Київської облдержадміністрації, Поліської та Іванківської райдержадміністрацій, міськради Славутича.

«Сьогодні ми провели повний огляд усіх споруд та об’єктів ЦСВЯП, і за його результатами складається дуже позитивне враження. Темпи спорудження Сховища витримуються у повній відповідності до попередньо затверджених графіків. Відтак, я переконаний, що ми завершимо будівництво першого пускового комплексу ЦСВЯП у наступному році і успішно введемо його в експлуатацію. Хотів би, користуючись нагодою, подякувати за злагоджену та якісну роботу усім будівельникам, які працюють на цьому об’єкті, керівникам усіх підрозділів та підрядних організацій, задіяних у будівництві», – зазначив Юрій Недашковський.

Президент “Енергоатома” окремо відзначив, що на початку червня на ЦСВЯП з інспекторською перевіркою стану реалізації даного проекту перебували представники Корпорації закордонних приватних інвестицій США – OPIC, завдяки гарантіям якої на американському фондовому ринку “Енергоатомом” було залучено кредит у 250 млн дол. для будівництва Cховища. «Представники OPIC висловили задоволення темпами та масштабами будівництва ЦСВЯП та переконались що кошти використовуються ефективно, а Україна виконує усі свої зобов’язання за цим проектом», – наголосив очільник “Енергоатома”.

Окрему увагу учасники засідання штабу з будівництва ЦСВЯП надали ситуації з використанням коштів, які НАЕК «Енергоатом» перераховує Київській державній обласній адміністрації в рамках поступового відрахування 10% загальної вартості будівництва ЦСВЯП на соціально-економічний розвиток прилеглих до Сховища територій, а саме – Іванківського і Поліського районів Київської області та міста Славутич.

Як повідомив генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Юрій Шейко, загалом, з початку 2019 року “Енергоатом” перерахував на рахунок Київської ОДА 96 млн 105 тис. грн.

Народний депутат України, голова підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ярослав Москаленко висловив невдоволення діяльністю КОДА щодо організації тендерів за проектами, реалізація яких має відбуватися за кошти, перераховані “Енергоатомом”.

Виконуюча обов’язки голови Іванківської райдержадміністрації Тетяна Свириденко повідомила, що Київська ОДА включає до переліку проектів, фінансування яких відбуватиметься за кошти “Енергоатома”, об’єкти, які не узгоджувались з місцевими громадами. У ході засідання представники місцевої влади районів, прилеглих до майданчика ЦСВЯП, висловились за перерахування “Енергоатомом” коштів безпосередньо районним адміністраціям.

У свою чергу міський голова Славутича Юрій Фомічев наголосив, що частина тендерів обласною адміністрацією проведена, але до їхніх переможців виникає багато питань, зокрема, через відсутність в них необхідних для виконання робіт документів.

Звертаючись до представника Київської обладміністрації, присутнього на засіданні штабу, представники адміністрацій Іванківського і Поліського районів та міста Славутич наполягали на врахуванні побажань місцевих громад щодо переліку об’єктів, на які спрямовуються кошти “Енергоатома”.

Підсумовуючи обговорення питання освоєння коштів, які “Енергоатом” відраховує на розбудову інфраструктури прилеглих до ЦСВЯП територій, очільник компанії закликав усі зацікавлені сторони прискорити вирішення відповідних питань, з урахуванням побажань місцевих громад. Юрій Недашковський також дав доручення внести у протокол засідання усі пропозиції представників місцевої влади щодо використання зазначених коштів.

Нагадаємо, що підписання тристоронньої угоди між НАЕК «Енергоатом», Київською державною обласною адміністрацією та Державною агенцією України з управління зоною відчуження щодо «Спрямування 10% на спорудження об’єктів соціального призначення у місті Славутич, Іванківському та Поліському районах Київської області» відбулось 16 серпня 2018 року. Загальна сума відрахувань має скласти 3,7 млрд грн. Тристороння угода в рамках будівництва ЦСВЯП має своєю метою економічний розвиток, прилеглих до ЦСВЯП територій, та соціальний захист їх населення.

Прес-служба

 НАЕК «Енергоатом».