Виявляємо шкідників лісу

Публікації Трибуни Праці

 

Уже не перший рік спеціалісти управління фітосанітарної безпеки спільно з представниками ДП «Іванківське лісове господарство» обстежують лісові угіддя, виявляючи великого модринового короїда, смолівку кедрову та вусачів роду Монохамус.

Ці комахи є стовбурними шкідниками, що пошкоджують необкоровані хвойні лісоматеріали під час  їх заготівлі, зберігання, переробки і транспортування. Жуки також живляться на верхівках життєздатних дерев, тонких гілках у кроні, завдаючи значної фізіологічної шкоди. Крім того, вони можуть переносити небезпечний карантинний організм – стовбурову нематоду, що спричиняє у місцях свого поширення масову загибель хвойних лісів.

Літ дорослої стадії комах розпочинається у травні-червні. Тому фітосанітарні інспектори щороку  встановлюють феромонні пастки у різних кварталах лісових масивів району. Через деякий час робимо виїмки з феромонних пасток та надсилаємо шкідників для підтвердження до  ДУ «Центральна фітосанітарна лабораторія».

Протягом трьох років досліджень  в  обстежуваних ділянках лісу карантинних шкідливих організмів, на щастя, не було виявлено.

 

 

Наталія ДАНИЛЮК,

головний спеціаліст-державний фітосанітарний

інспектор Держпродспожислужби.