ЛЮДИ ВСЕ ЩЕ СПОДІВАЮТЬСЯ…

Публікації Трибуни Праці

 

Соціологічні опитування щодо дочасних парламентських виборів засвідчують: люди очікують  реальних змін, причому, саме тих,  що стосуються їхнього життя: збільшення пенсій, зменшення тарифів. Тобто, вже зовсім скоро виборці запитають про зроблене, про конкретний «кінець епохи бідності», а не про «державу у смартфоні». Схоже, команда новообраного Президента Зеленського поки цього не зрозуміла і продовжує вести попередню практику: жодної конкретики.

Це зрозуміло, адже реальної програми щодо зростання добробуту населення президентська команда не встигла виробити. Немає там і відповідних фахівців. Сподіватися, що важливі реформи проведуть іноземні професіонали, як це було на початку каденції Порошенка, – марно, адже   сумний досвід засвідчує, що важливі не лише загальні економічні знання, а й розуміння всіх особливостей українських реалій,  власна професійна команда, а головне – залізна воля у боротьбі з олігархами та чиновниками.

Єдиний політик, який має весь цей набір інструментів – Юлія Тимошено  та її  партія «Батьківщина». Це  політична сила, програма якої відповідає суспільним запитам: поступове підвищення середньої заробітної плати до рівня середньоєвропейських, тобто у 3,5 раза,  а також збільшення виплат на дітей, підвищення пенсій.

Заради цієї мети  Юлія Тимошенко заявила про готовність співпрацювати з пропрезидентською силою і передала його команді рекомендації у вигляді програми «Новий курс». За оцінкою Тимошенко, для того, щоб запустити позитивні зміни, новій широкій коаліції потрібно буде максимум сто днів.

Чи розуміє команда «Слуги народу» переваги співпраці з досвідченим політиком? Очевидно, що так. На заваді можуть стати лише амбіції соратників Президента, які захочуть взяти кермо до своїх рук, не розуміючи, що прийняті рішення самі по собі не працюють, їх потрібно впроваджувати не лише на державному рівні, а й на місцях, де реформи зазвичай пробуксовують.  Саме в регіонах перевірена команда патріотичних сил Юлії Тимошенко була би дуже  потрібною.

Втім, остаточне рішення про співпрацю буде прийняте в кабінках для голосування. Молоді обличчя до Ради, безперечно, потраплять. Потрібно, щоб туди потрапили також досвідчені професіонали, які дбатимуть про «кінець епохи бідності» для людей, а не лише «нових облич».

 

Микола ПАРХОМЕНКО.