Нова Верховна Рада повинна працювати над зниженням тарифів

Публікації Трибуни Праці

 

Нещодавно Верховна Рада зареєструвала проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо зниження вартості електричної енергії», внесений Президентом України Володимиром Зеленським. Ініціативу щодо зниження тарифів на електроенергію, безумовно, підтримую. Мало того, як і переважна більшість українців, хотів би бачити від Президента також кроки щодо зниження тарифів на газ для населення.

Мною особисто та у співавторстві з іншими депутатами неодноразово реєструвалися законодавчі ініціативи щодо зниження цін на комунальні тарифи для населення – законопроект 2835 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення», законопроект 3216 «Про внесення змін до розділу VІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок природного газу» (щодо спрямування населенню природного газу вітчизняного видобутку у повному обсязі)», проект постанови 9265 «Про скасування рішення уряду про підвищення ціни на природний газ та запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ для населення».

Однією з моїх важливих ініціатив став проект постанови №8108 про  запобігання можливим відключенням населення від газопостачання та електропостачання в опалювальний період. Я понад рік вимагав прийняття відповідної постанови. Врешті, вдалося дотиснути Кабмін, який фактично на базі цієї ініціативи прийняв урядову постанову.

Між тим, борги за газ для населення зростають. Місто Славутич, в якому позаминулого року був зірваний опалювальний сезон, цьогоріч теж перебуває під загрозою. З опалювального сезону 2018-2019 років заборгованість міста за газ  зросла на 47 мільйонів і наразі становить 105 мільйонів гривень.

Незабаром країна ввійде в опалювальний сезон і питання вартості комунальних послуг знову гостро постане для кожного українця. До цього часу і Президент, і новий склад Верховної Ради повинні визначитися у тарифному питанні та презентувати народу країни своє бачення кроків зі зниження вартості комунальних послуг.

Ярослав МОСКАЛЕНКО,

 народний депутат України,

 голова МДО “Київщина”.