ПОЗАЧЕРГОВІ ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ: ПЕРШІ ПІДСУМКИ

Публікації Трибуни Праці

В Україні 21 липня відбулися позачергові вибори до Верховної Ради, в яких змагалися 22 політичні сили та майже шість тисяч кандидатів у народні депутати. Голоси за своїх кандидатів могли віддати майже 30 мільйонів українців у 199 мажоритарних округах замість 225 (через анексію Росією українського Криму і непідконтрольні Києву частини Донбасу). Ще півмільйона українців могли проголосувати на закордонних дільницях.

Дострокові парламентські вибори в Україні пройшли ефективно і з повагою до основних свобод, втім позначились, головним чином, зловживаннями за рахунок впливу власників ЗМІ на висвітлення виборчого процесу та зловживаннями фінансового характеру через недосконалу правову базу щодо виділення коштів на виборчі кампанії. Про це йдеться у спільному звіті місії міжнародних спостерігачів від Бюро ОБСЄ з Демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ), Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї НАТО, а також Європейського парламенту. Місія складалася з 811 спостерігачів з 45 країн, включаючи 719 експертів та довгострокових, короткострокових спостерігачів БДІПЛ, 60 парламентарів та співробітників Парламентської асамблеї ОБСЄ, 17 представників Парламентської асамблеї НАТО, а також 15 представників Європейського парламенту.

Новообраний парламент має продовжити роботу над реалізацією реформ в Україні. Таку заяву зробив спеціальний координатор і керівник місії короткострокових спостерігачів ОБСЄ Ілкка Канерва на прес-конференції у Києві.

А от голова делегації Парламентської асамблеї НАТО зі спостереження Мадлен Мун заявила, що ці вибори в Україні не можна назвати досконалими. «Мільйони українців у Криму і в частині Донбасу були виключені з виборчого процесу. Ці вибори не можна назвати досконалими, найбільше порушень – на мажоритарних округах, олігархи домінують у ЗМІ», – сказала Мун. Вона однак зазначила, що Парламентська асамблея НАТО допомагатиме Україні в європейській інтеграції і готова співпрацювати з новим парламентом.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

 Підготував Павло СМОВЖ.