ЕКСПОНАТИ З ОБУХОВИЧ – В НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»

Публікації Трибуни Праці

 

Національний історико­етнографічний заповідник «Переяслав» – один з найбільших і найвідоміших музейних закладів України. Він діє на базі комплексу визначних пам’яток історії та культури, різноманітних музейних колекцій, що мають велике історичне значення.

У фондовому зібранні Заповідника є значна кількість предметів і з Іванківського району, що розкривають побут та промисли цього регіону, його сторінки минулого. На даний час дослідження даного питання є актуальним. Хоч раніше дослідники більше уваги зосереджували на вивченні минувшини колишнього Чорнобильського та Поліського районів, у результаті видавши немало ґрунтовних праць.

У нашому фондовому зібранні НІЕЗ «Переяслав» налічується майже 200 музейних предметів, зібраних пошуковими експедиціями до Іванківського району. Здебільшого – зібрані з сіл: Болотня, Горностайпіль, Хочева, Запрудка, Коленці, Феневичі, Термахівка, Обуховичі, Мусійки, Розважів, Сукачі, Прибірськ, Леонівка, Макарівка та з самого Іванкова. Вони представлені в різних фондових групах: етнографія, кераміка, мистецтво, тканини, різне. Є також будинок, який перевезений з села Старовичі Іванківського району.

Я хочу розповісти про предмети фондової колекції привезені з села Обуховичі. В основному, вони віднесені до групи «Етнографія». Це:

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

 

Наталія РЕВЕГА,

старший науковий співробітник науково­дослідного відділу

історичного краєзнавства  НІЕЗ «Переяслав». 

На знімках: рушник тканий Г.І. Верес; вгоріряжка (помийниця); мірочка; рядно ткане .