Оприлюднено порядок денний першого засідання Ради

Новини України

Перше робоче засідання парламенту розпочнеться з формування тимчасової президії першої сесії Верховної Ради.

Група з підготовки першого засідання новообраної Верховної Ради 9-го скликання проголосувала за порядок денний першої сесії парламенту. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна в середу, 28 серпня.

“Перше робоче засідання парламенту розпочнеться з формування тимчасової президії першої сесії Ради. Потім прем’єр-міністр України Володимир Гройсман оголосить про складання повноважень Кабінетом міністрів перед новою Верховною Радою”, – йдеться в повідомленні.

Після цього будуть сформовані депутатські фракції і групи. Далі буде вирішено питання про коаліцію депутатських фракцій (депутатської фракції, яка має права коаліції).

Також буде обрано Рахункову комісію парламенту, голову, першого заступника й заступника голови Верховної Ради.

Далі буде заслухано позачергове послання президента України Володимира Зеленського про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Потім буде запропоновано до розгляду законопроект про внесення змін до ст.80 Конституції України про недоторканність народних депутатів (№7203).

Фото: Українська правда

Фото: Українська правда

Після цього Верховна Рада планує призначити прем’єр-міністра, міністра оборони, міністра закордонних справ, сформувати склад Кабінету міністрів.

Далі депутати мають намір вирішити питання про перелік, склад і предмети відання парламентських комітетів, обрати їхніх голів, перших заступників, заступників, секретарів та членів.

Також нардепи збираються звільнити голову Служби безпеки України і призначити нового керівника відомства, вирішити питання про надання згоди на звільнення з посади президентом генерального прокурора України і призначення нового генпрокурора.

Потім депутати розглянуть питання про погоджувальну раду депутатських фракцій (груп) у Верховній Раді 9-го скликання і про календарний план роботи другої сесії нового парламенту.

Нагадаємо, перше засідання парламенту дев’ятого скликання почнеться завтра о 10:00. Корреспондент.net вестиме онлайн-трансляцію засідання, яке може затягнутися до ранку 30 серпня.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet