Лейкоз ВРХ – загроза для здоров’я людини
У номері газети за 9 серпня ми анонсували інтерв’ю з начальником Іванківського міжрайонного управління ГУ Держспоживпродслужби в Київській області В.П. КОЖАНОМ про актуальну вже багато років у нашому районі проблему захворювання великої рогатої худоби на лейкоз. Ось про які факти розповідає сьогодні фахівець ветеринарної медицини.
– Валерію Петровичу, працівниками ветслужби щороку проводяться дослідження худоби в приватному секторі й щороку ми чуємо, що діагностується лейкоз. Що це таке – лейкоз ВРХ й чим він небезпечний?
– У рамках щорічної весняної диспансеризації великої рогатої худоби проводяться діагностичні дослідження, в тому числі й на лейкоз, а також – профілактичні щеплення. Лейкоз ВРХ – інфекційна (здатна передаватися від тварини до тварини), вірусна (на збудник не діють антибіотики, тому немає лікування), хронічна, повільно протікаюча хвороба, котра в кінцевому підсумку призводить до утворення в органах і тканинах злоякісних пухлин.
Інкубаційний період від потрапляння збудника в організм сприятливої тварини до появи змін у периферичній крові становить від 2 до 6 років. При такому повільному протіканні у корів не спостерігаються ні видимі фізіологічні зміни, ні порушення функцій, в тому числі й молочної.
Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.
Інтерв’ю взяла
Людмила ШУНКОВА.