«РОЗРІЗ  ПИРОГА»  СТАДІОНУ  «ПРОМІНЬ»: НЕ ВСЕ ТАК ПРОСТО Й ДЕШЕВО…

Публікації Трибуни Праці

 

В одній з попередніх своїх публікацій  я обіцяв детальніше розповісти про те, чого вартує реконструкція іванківського стадіону «Промінь». Бо, здогадуюсь, не одному-двом нашим землякам «муляє»  вартість цієї роботи: в ФБ лунають хоч і поодинокі, та все ж звинувачення в завищенні  кошторису та розкраданні грошей. І це має свої причини: дехто просто не розуміє, у що виливаються сьогодні подібні роботи, яка їх технологія і складність. Не кажучи вже про дороговизну  матеріалів і послуг. Отож сьогодні до уваги читачів «Трибуни праці» – інтерв’ю з керівником підрядної організації (а це – місцеве ПрАТ «ПМК-2») В.М. Скітневським.

Павло СМОВЖ.

–  Зважаючи на різні точки зору наших земляків, що висловлюються з приводу доцільності (?!.) реконструкції цього не менш важливого, як деякі інші, об’єкта соціальної інфраструктури Іванківського району,  розшифруйте загальну суму вартості реконструкції. Її газета вже називала – 28 млн 468 тисяч 597 грн. На які види робіт і скільки передбачено та вже освоєно коштів?

–  Якщо так, то почнемо з самих перших кроків – з підготовки до цього. А вона – обов’язково документальна і теж дороговартісна. Проект реконструкції  був виконаний  у 2017 році фахівцями однієї з житомирських проектних фірм. Вартість вишукувальних робіт і його розробки – 197 тис. грн. Комплексну державну експертизу проекту робила також профільна установа – Білоцерківський НДІ «Проектреконструкція» (це коштувало 29 тис. грн). Це все фінансувалося за рахунок коштів райбюджету. Але для того, щоб розпочати роботи, необхідний дозвіл ще одного контролюючого органу – Держархбудінспекції. Яка дає його лише після детального ознайомлення з проектом і його експертизою. Все це теж оплачується, як і тендерні процедури по визначенню підрядника (обійшлися в 44 тис. грн). Котрим може стати будь­яка будівельна організація в межах України, якщо запропонує найдешевші умови виконання робіт. А ще авторський і технічний нагляд за реалізацією проекту (загалом 278 тис. грн).

І лише після всіх цих процедур замовник має право перераховувати підряднику не більше 30 відсотків наявних у нього на це коштів. Замовник реконструкції «Променя» – відділ культури, національностей, релігій, молоді та спорту Іванківської РДА. Отож у жовтні минуло року ми й приступили до цієї роботи, отримавши аванс у розмірі 1 мільйон 200 тисяч гривень.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.