Арахамія пояснив поспішність голосування за імпічмент

Новини політики

У Слузі народу не бачать порушень Регламенту під час голосування законопроекту в двох читаннях на одному засіданні.

Закон про імпічмент президента був прийнятий протягом одного засідання у зв’язку із запитом у суспільстві, регламент порушено не було, запевнив глава фракції Слуги народу Давид Арахамія у вівторок, 10 вересня.

“Ми сьогодні так наполегливо голосували і в першому читанні, і в цілому, тому що відразу ж після того, як прийняли закон про зняття недоторканності, ми виходимо на вулицю і говоримо людям, а вони кажуть: “А що щодо імпічменту президента? Ви теж обіцяли”, – говорить Арахамія.

При цьому він не вбачає порушень регламенту Верховної Ради під час голосування за цей закон. “Ми не бачимо жодних порушень Регламенту. Це по-перше. По-друге, всі законопроекти, які ми вже проголосували, – завжди опозиція каже: “Порушення Регламенту”, – зазначив нардеп.

Також він повідомив, що прийняті сьогодні законопроекти в першому читанні будуть прийматися в цілому 17 вересня.

“Ми досягли консенсусу щодо подальшого розгляду законопроектів… Ми домовилися, що парламентські традиції важливі, і тому ми будемо йти за скороченою процедурою. У нас є 7 днів фактично для того, щоб в комітетах доопрацювати, якісь слушні зауваження взяти до увагу. І в другому читанні вже наступного тижня все те, що ми сьогодні проголосували в першому читанні, – наступного вівторка буде проголосовано у другому читанні”, – сказав Арахамія.

Як повідомлялося, після голосування за прийняття законопроекту про процедуру імпічменту за основу голова Верховної Ради Дмитро Разумков запропонував проголосувати за документ в цілому, однак кілька членів парламенту вигукнули із зали, що мають заперечення. Проте, законопроект був затверджений в цілому, а перед цим більшість проголосувала за визнання того, що законопроект не потребує доопрацювання. Такі дії викликали обурення низки фракцій.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet