Плекаємо ліси, дбаємо про нові насадження

Публікації Трибуни Праці

«Іванківське лісове господарство»  –  державне підприємство, створене в  1936 році. Упродовж восьми десятиліть має пріоритетними напрямками діяльності  охорону, відтворення та збереження лісів. На сьогодні у його підпорядкуванні знаходиться 10 підрозділів: 8 лісництв, лісопункт (урочище «Березівка») та нижній склад на станції «Бородянка».  Та,  звісно ж, найціннішим надбанням є колектив, сформований з 252 відданих своїй справі фахівців, які щоденно і цілеспрямовано працюють над виконанням планів лісогосподарських заходів з догляду за лісами, їх збереженням та примноженням, охороні від пожеж, незаконних рубок та браконьєрів. А також займаються  перевезенням, навантаженням та переробкою лісопродукції.

ДП «Іванківський лісгосп»   –  стовідсотково госпрозрахункова організація, яка є одним із найбільших наповнювачів бюджету Іванківського району. За 8 місяців нинішнього року реалізовано продукції на суму 96 млн 14 тис. грн, що дало змогу перерахувати до бюджетів усіх рівнів 42 млн 206 тис. грн, в т.ч. єдиний соціальний внесок  у розмірі 6 млн 945 тис. грн.

У сплаті податків та зборів до зведеного бюджету за перше півріччя 2019 року наш лісгосп входить у трійку лідерів серед державних підприємств лісової галузі Київської області.  Незважаючи ні на що,  лісівники Іванківщини завжди добросовісно виконують свою роботу. За 8 місяців ц.р. маємо добрі показники. Цієї весни було посаджено 202 га лісових культур. А тільки дозволять погодні умови, лісівники посадять  іще не один десяток гектарів.

У лісових розсадниках та в коробах зростають майже 5 млн штук сіянців основних лісоутворюючих порід, які згодом будуть висаджені на лісові ділянки; влаштовано 465 км мінералізованих смуг;  випущено значну кількість продукції переробки  (5,8 тис. м. куб. пиломатеріалів). Ознайомчо­пізнавальними заходами на лісівничу тематику  було охоплено майже три сотні чоловік, серед яких – учнівська молодь, громадські активісти, держслужбовці, активні мешканці селища та сіл району.

Йдучи  в ногу з часом, намагаємося впроваджувати у виробництво сучасні новітні технології. Для отримання високоякісного насіння (із схожістю, близькою до 100%) придбано і введено в дію сучасний комплекс з переробки та очищення насіння лісових культур з повним циклом технологічних робіт. Для механізованого догляду за майбутнім лісом було придбано культиватор міжрядного обробітку, який успішно експлуатується на лісовому розсаднику. З метою попередження та раннього виявлення лісових пожеж впроваджено систему відеоспостереження за лісовими масивами ВПК­1500; 1900. Задля економії затрат та зменшення ризиків впливу небезпечних чинників на працівників під час лісозаготівельних робіт впроваджено  переобладнаний екскаватор JCB­220 під харвестерну головку КЕТО­150 (лісозаготівельна машина) – поки що єдиний в державних підприємствах лісової галузі України).

Поєднуючи досвід та новітні технології, щодня працюємо над вдосконаленням ведення лісового господарства, щоб зберегти та примножити лісові багатства рідного краю для нащадків.

На знімках: 1.Вирощування сіянців сосни звичайної  для лісівників  Леонівського лісництва є звичною і, водночас, відповідальною і клопіткою справою. Доглядати за посівами (прополювати насадження, розпушувати грунт, підживлювати, а в разі потреби – притіняти і поливати), лісничому Володимиру ДАНИЛЕНКУ (посередині) допомагає весь колектив, зокрема, лісник Олександр ІВАНЕНКО (справа) та помічник лісничого Дмитро РЕПІК (зліва). 

 1. На сьогодні в цеху переробки деревини  працюють  28 верстатників. У їх числі – (зліва направо): Василь ПРОКОПЕНКО, Олександр ПРОКОПЕНКО, Сергій КУПРИНЕНКО, Сергій ГЛУЩЕНКО, Михайло ДАНИЛЕНКО,  Андрій КОВАЛЕНКО, Вадим ПАВЛЕНКО. Кожен з них усвідомлює, що не тільки від технічного і технологічного оснащення підприємства, але і від їх кваліфікації, професіоналізму та відповідального ставлення до роботи залежить якість виготовлених пиломатеріалів.
 2. У ДП «Іванківський лісгосп» впроваджено систему раннього виявлення лісових пожеж на основі камер відеонагляду ВПК­1500;1900, що розташовані на вежах на висоті понад 40 м по території всього підприємства та  перекривають всю площу, а це 43622 га (!), що  дозволяє  суттєво скоротити час виявлення загоряння та точне визначення місця пожежі. Також на монітори черговому виведені камери відеоохоронної системи підприємства. У пункті  спостереження  по черзі чергують три оперативних чергових. Михайло ЛЕЩЕНКО – один з них.
 3. Водії лісовозів ЗІЛ­131 Віктор НИЧИПОРЕНКО та Олександр ГРИЦЕНКО, тракторист автонавантажувача Анатолій МЕЛЬНИЧЕНКО – досвідчені спеціалісти, які працюють на підприємстві не один десяток років. Під час роботи на лісопункті подолали на своїх лісовозах не одну тисячу кілометрів доріг. Завжди готові передати молодшим колегам свої навички, вміння, досвід.
 4. Ось такий вигляд має єдина на сьогодні в державних підприємствах лісової галузі України лісозаготівельна машина.
 5. Сучасний комплекс з переробки та очищення насіння лісових культур з повним циклом технологічних робіт.

  Леонід БАРИШПОЛЕЦЬ,

  головний лісничий державного підприємства

   «Іванківське лісове господарство».

Фото Людмили ШУНКОВОЇ.