ДЕБЮТ ВИЯВИВСЯ  УСПІШНИМ

Публікації Трибуни Праці

Професійні художники високо оцінили рівень робіт дитячо­-юнацького творчого конкурсу «Енергоатома»

18-19 вересня Київ відвідало більше тридцяти школярів з міст-супутників АЕС України, а також з Іванківського району. Вони взяли участь у фінальних заходах дитячо-юнацького конкурсу творчості, який проводили адміністрація НАЕК «Енергоатом» та первинна профспілкова організація Компанії. Цього року конкурс проходив під гаслом «Енергоатом: робимо Україну світлішою». Діти з Іванківського району брали участь у ньому вперше.

За результатами оцінювання двоє школярок з нашого району увійшли в число переможців конкурсу за категорією «Заохочувальні призи» в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт». Одна з них – одинадцятирічна Таіра Верстак із села Заруддя. Її робота «Водоспади майбутнього» (на знімку вгорі) була виконана в стилі «ЕкоАрт» (метод створення художніх виробів з використанням вторинної сировини).

Ідею  композиції, виконаної з майстерно склеєних пластикових пляшок та  силікону, Таіра пояснює так: «Цією  своєю роботою я хотіла застерегти сучасників  про  дуже негативні наслідки бездумно широкого сьогодні забруднення навколишнього середовища. Коли  так продовжуватимемо жити і діяти,  Природу ми знищимо й житимемо в «пластиковому» світі. Якщо це можна буде назвати життям…».

До речі, порадила таку ідею дівчинці й допомагала реалізувати в цьому оригінальному  виконанні її старша сестра  Саніє Абкерімова – керівник гуртка «Сходинками до краси»  районного Центру дитячої та юнацької творчості, що діє  на базі Кухарського НВО.

Слід зауважити, що цього року організатори конкурсу додали «ЕкоАрт» в номінацію, зважаючи на важливість екологічних аспектів у сьогоднішньому житті суспільства. А отже – з метою сприяння розвитку екологічного мислення у школярів, формування у них розуміння необхідності дбайливого ставлення до природних ресурсів та довкілля. Робота Таіри була відзначена за оригінальний підхід у розкритті теми.

Друга іванківська робота-призер – це аплікація кольоровими нитками з використанням природних матеріалів під назвою «Джерела енергії», яку виконала сімнадцятирічна Мирослава Антоненко з села Станішівка, вихованка гуртка ЦДЮТ «Лідер», що діє на базі Обуховицького НВО. Журі відзначило Мирославу  за оригінальне технічне рішення, використане при підготовці аплікації.

Також була відзначена Олександра Салівон, вихованка гуртка «Вироби з бісеру» ЦДЮТ – за участь у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».

Для оцінювання дитячих творчих робіт цьогоріч до конкурсного журі було залучено професійних художників. Це члени Національної спілки художників України Олексій Малих і Світлана Міхно, а також Оксана Зайцева – викладач основ програмування та дизайну для дітей в міжнародному проекті CodeClub, організатор всеукраїнських просвітницьких мистецьких проектів та художніх виставок.

Всього у конкурсі взяло участь кілька сотень школярів, які подали свої роботи у ході  відбіркового етапу. До фіналу було відібрано 67 робіт, які й оцінювало журі конкурсу у складі запрошених художників, а також представників адміністрації та профспілки Енергоатома.

Під час урочистого нагородження переможців цінними подарунками, що відбулося в головному офісі Енергоатома, заступник виконавчого директора з персоналу Компанії, президент Українського ядерного товариства Григорій Муляр (на знімку внизу – перший зліва), звертаючись до учасників, високо оцінив художній рівень робіт та майстерність учасників. «Дякую вам за вашу щирість, талант та вміння. Передайте також подяку вашим батькам: вони докладали багато зусиль, щоб ви могли займатись творчістю і досягти справді високого рівня, котрий вразив навіть визнаних майстрів образотворчого мистецтва. Ми віримо, що у вас велике та світле майбутнє, і ми для цього також докладемо усіх зусиль», – зазначив Григорій Муляр.

Вітаючи переможців конкурсу, Оксана Зайцева відзначила глибину сприйняття юними учасниками заданої теми. «Коли я йшла оцінювати ваші роботи, – зазначила вона, – я не чекала такого їх різноманіття. Кожна робота – це окрема історія. Ви так глибоко підійшли до цієї справи, пропустивши її через себе!.. Це дійсно вражає. Дякую вам!».

Для участі  у фінальних заходах цього конкурсу у Київ було запрошено четверо іванківських дітей.

Школярі мешкали в самому центрі Києва – у готелі «Козацькому», розташованому на Майдані Незалежності. Їхнє перебування в столиці супроводжувалося насиченою екскурсійно-пізнавальною програмою, під час якої вони відвідали Музей телебачення і телецентр на Сирці, Національний заповідник «Софія Київська», побували на тематичній екскурсії «Легенди Андріївського узвозу» та в музеї-майстерні відомого українського скульптора, кінорежисера і драматурга Івана Кавалерідзе.

– Приємно, – ділиться думками Олена Россоха, керівник зразкового гуртка «Вироби з бісеру» Іванківського районного ЦДЮТ, яка супроводжувала наших учасниць конкурсу під час їх участі в фінальних заходах конкурсу, – що роботи вихованців нашого  Центру потрапили до фіналу.  Добре  продумані заходи такого напрямку не тільки сприяють популяризації знань про атомну енергетику як стратегічну галузь держави, а й всебічній підтримці обдарованих дітей та молоді, їх творчому розвитку.

Роман ЗІБНІЦЬКИЙ,

Павло СМОВЖ.

Довідка. Міжрегіональний дитячо-юнацький конкурс творчості «Енергоатом: робимо Україну світлішою» проводиться серед молоді міст розташування відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом», дітей працівників Дирекції Компанії, відокремлених підрозділів Київського розташування та Іванківського району. Метою проведення конкурсу є популяризація художньої творчості серед молоді та інформування його учасників про атомну енергетику.

Вікові групи учасників: перша – від 10 до 13 років, друга – від 14 до 16 років.

Конкурсні номінації: образотворче мистецтво (живопис, малюнок, графіка), декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт (вироби з вторинної сировини: пластик, метал, скло, текстиль тощо); короткометражне відео (фільм, ролик, сюжет).

Етапи конкурсу:

І-й (відбірковий) проводиться у містах розташування відокремлених підрозділів Компанії,  в м. Києві та в Іванківському районі. Роботи переможців першого етапу направляються для участі у фіналі.

ІІ-й етап (фінал) проводиться в м. Києві. На цьому етапі журі визначило переможців, які посіли І–ІІІ місця у кожній з вікових груп за кожною номінацією, а також роботи, що отримали призи заохочення.