Проблеми з фінансуванням об’єктів соцпризначення за кошти ЦСВЯП  обіцяно розв’язати найближчим часом

Публікації Трибуни Праці

Будівельна готовність об’єктів Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) з українських АЕС, яке споруджується в зоні відчуження, вийшла на фінішну пряму та становить 92-96%. Про це президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський повідомив під час чергового виїзного засідання міжвідомчої робочої групи та оперативного штабу проекту «Будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України», яке відбулось 15 жовтня у місті Чорнобиль.

У заході, зокрема, взяли участь директор департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та захисту довкілля України Олег Коріков, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Дмитро Назаренко, представники Державного агентства України з управління зоною відчуження, районних адміністрацій, керівники проектних та будівельних організацій, задіяних у проекті, а також керівники профільних підрозділів Енергоатома.

Юрій Недашковський наголосив, що всі роботи на майданчику будівництва відбуваються відповідно до складеного та затвердженого компанією графіка. «Звичайно, є проблемні питання, деякі з них пов’язані з фінансуванням, але попри все ми вже практично вийшли на фінішну пряму будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Сьогодні вже триває активна робота щодо постачання і закупівлі технологічного обладнання для ЦСВЯП», – зауважив президент Енергоатома.

Особливу увагу в рамках робочого засідання президент Енергоатома приділив необхідності врегулювання питань, пов’язаних з ефективним освоєнням коштів, передбачених для соціально-економічного розвитку прилеглих територій Київського регіону – Іванківського та Поліського районів і м. Славутич, що має відбуватися за рахунок відрахувань у розмірі 10% загальної вартості будівництва ЦСВЯП.

Присутній на засіданні заступник голови Київської обласної державної адміністрації Дмитро Назаренко запевнив, що до кінця місяця проблемні питання з фінансуванням об’єктів соціального призначення у місті Славутич, Іванківському та Поліському районах будуть вирішені: «Розпорядженням голови КОДА затверджено перелік об’єктів зі змінами, які були подані представниками Поліського та Іванківського районів і м. Славутич. Таке розпорядження вже готове до підписання і це відбудеться найближчим часом, а фінансування відновиться з урахуванням всіх побажань органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на місцях», – зазначив Дмитро Назаренко.

Під час наради генеральний директор відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» Юрій Шейко поінформував, що станом на 11 жовтня 2019 р. згідно з контрактом з американською компанією HoltecInternational в рамках першого етапу постачань Енергоатом отримав 89 одиниць устаткування із 110 запланованих. За другим етапом контракту HoltecInternational вже розпочала виготовлення контейнерів для відпрацьованого палива АЕС та трьох залізничних платформ для їх перевезення.

Учасники засідання відвідали майданчик ЦСВЯП і на місці ознайомились з перебігом будівництва сховища.

Наталя ДЕГТЯРЕНКО.

ВІД РЕДАКЦІЇ.

Будівництво ЦСВЯП вже закінчується, а в Іванківський район до цих пір не надійшло жодної гривні з передбачених відповідним Законом України 10 відсотків загальної вартості будівництва сховища. Хоч, як інформують керівники Енергоатома, ці гроші поетапно  перераховуються розпоряднику коштів – Київській обласній державній адміністрації. Саме тому, якщо найближчими днями не буде ніяких рухів у цьому напрямі з боку КОДА, в  наступному номері «Трибуни праці» ми опублікуємо інтерв’ю з виконуючою обов’язки голови Іванківської райдержадміністрації Тетяною Свириденко. Вона повідомила редакцію, що готова поділитися всією інформацією, якою володіє, пояснити ситуацію так, як вона це бачить, та висловити власні думки й наміри з цього приводу.

Нещодавно стало відомо: очільник КОДА Михайло Бно-Айріян 20 жовтня 2019 року подав заяву про свою відставку. Тож чи дотримуватимуться його наступник та відповідні працівники КОДА – Президент уже прийняв  відставку – даного тоді ще діючим губернатором  слова  про початок невідкладного фінансування Іванківського району по цій програмі – невідомо.

Стежте за нашою газетою.