ОКРИЛЕНА ТВОРЧІСТЮ І ВЧИТЕЛЮВАННЯМ

Публікації Трибуни Праці

 

ЧИТАЧІ «Трибуни праці» зустрічали на сторінках газети ім’я Євгенії Оденюк. Вона не просто вчителька Обуховицького НВО «Школа І­ІІІ ступенів – дитячий садок», а ще й самодіяльна поетеса: пише чудові вірші. Деякі з них ми вже друкували. Учні пишаються тим, що їх наставниця – авторка поетичної збірки (не всі ж учителі видають свої книжки).

Женя їздить на роботу в Обуховичі із Станішівки. Вийшовши заміж за місцевого хлопця, тут і залишилася: незважаючи на те, що своє рідне місто Лубни на Полтавщині дуже любить. Полюбила вже й поліський край. Цього року навесні випустила свій перший 11­й клас (вела його з 8­го). А восени їй знову доручили класне керівництво: і теперішні п’ятикласники – також її найкращі діти! Починала ж свій трудовий шлях керівником гуртків «Майстерня подарунків» і учнівського самоврядування «Лідер» районного Центру дитячої і юнацької творчості, які діяли на базі Обуховицького НВО (другий і зараз веде).

Вчителем зарубіжної літератури Євгенія Валеріївна – уже шостий рік. Її професійним і духовним наставником у школі, як тільки сюди прийшла, стала Наталія Родіонівна Оденюк. Фактично вона й передала їй свої уміння, захоплення предметом, та навіть і робоче місце. Бо, захворівши, вимушена була залишити школу, а через кілька років передчасно пішла з життя: світла їй пам’ять.

– Ми були з Наталією Родіонівною ще й родичами по чоловіковій лінії: вона – дружина брата мого свекра, – розповідає Євгенія Валеріївна. – Спілкувалися на різні теми, нерідко – й поза школою, зустрічаючись особисто чи по телефону. І, як з’ясувалося, ми близькі за духом. Вона – творча натура, мала особливий підхід до кожного учня. Намагалася донести інформацію на різні теми не сухо, а емоційно, різнобічно. Якщо обговорювали образ літературного героя (пригадую, говорили якось про Анну Кареніну), то до дрібниць аналізували його вчинки з усіх сторін. Без перебільшення скажу, що Наталія Родіонівна була яскравим промінчиком, залишила теплий і хороший слід в моєму житті. Такі люди налаштовують тільки на позитив. На жаль, їй випав короткий вік…

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Тетяна РЯБОКЛЯЧ.