А ЩЕ «ВІДВІДАЛИ» ВСІ УКРАЇНСЬКІ АЕС. ЗА ДОПОМОГОЮ… ОКУЛЯРІВ ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Публікації Трибуни Праці

 

Нещодавно – шостого листопада – більше тридцяти іванківських старшокласників і вчителів з кількох  шкіл на запрошення ДП «НАЕК «Енергоатом» відвідали виставку «Енергетика в промисловості», що проходила в Києві у рамках ХVII Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє».

Ця поїздка виявилася, як свідчать відгуки багатьох її учасників, справді корисною для наших екскурсантів. На виставці були представлені провідні підприємства, що працюють в галузі  енергетики в Україні: вітчизняні та зарубіжні – «Енергоатом», «Нафтогаз України», Укргідроенерго, АВВ, «Імпульс» та інші. Серед відвідувачів можна було помітити як підприємців, виробників і постачальників різних послуг, так і викладачів зі студентами різних закладів вищої освіти, які навчаються на спеціальностях, пов’язаних з енергетикою.

Безумовно, перший стенд, з котрим вони ознайомились на виставці, був стенд «Енергоатома», який, власне, і запросив сюди іванківських освітян, а також організував і забезпечив саму поїздку.    До речі, за відгуками загалу відвідувачів виставки, стенд «Енергоатома» був одним з найкращих, а то й взагалі найкращим серед експонентів. Адже під час його створення розробники ставили за мету не стільки привернути увагу ділових партнерів, скільки показати широкій громадськості, чим є ця компанія для української енергетики, як вона працює та які технології використовує.

Для цього на стенді з відвідувачами працювали одночасно до десяти фахівців інформаційних центрів атомних станцій і дирекції з комунікацій «Енергоатома». Вони радо зустріли іванківських гостей та влаштували годинну екскурсію по захоплюючих цікавинках свого стенду.

Варто пояснити, що коли більшість з нас чує слова «виставковий стенд», то в нашій уяві постає дещо типу пласкої настінної конструкції з ілюстраціями і текстами. Насправді ж сучасний виставковий стенд – це велика презентаційна споруда на багатьох десятках квадратних метрів. Саме це й побачили на власні очі іванківські гості, бо стенд «Енергоатома» займав площу в сто квадратних метрів! Він включав і велику рецепцію з кількома стійками для інформаційно-презентаційної літератури, і сектор для роботи з чотирма окулярами віртуальної реальності, і місце для огляду макету промислового майданчика найбільшої в Європі Запорізької АЕС.

Крім того, був також сектор для роботи з відвідувачами, де знаходилось сім великих сенсорних екранів (мультитач моніторів) з вичерпною інтерактивною презентацією про діяльність «Енергоатома», роботу українських атомних станцій та їх технології.  В центрі стенду на підлозі лежав великий екран з анімованою мапою розташування АЕС України. Підходячи, відвідувач спочатку бачив на цьому екрані симпатичний мультяшний малюнок природи, а проходячи по самому екрану, кожним своїм кроком «відкривав» частину мапи.

За допомогою фахівців інформаційних центрів АЕС та дирекції з комунікацій «Енергоатома» іванківські школярі, розбившись на три групи, здійснили кілька невеличких екскурсій по секторах стенду. І, мабуть, найбільш захоплюючою була та, де гостям пропонувалось за допомогою окулярів віртуальної реальності «відвідати» будь-яку з чотирьох українських АЕС. Для більшості дітей, та й педагогів теж, знайомство з  таким пристроєм як 3-D окуляри, а також практичне їх використання  для ознайомлення з новою інформацією, було першим у житті, й  тому доволі вражаючим.

Для іванківських школярів та їхніх наставників поїздка на цей форум стала цінним  надбанням ще й тому, що вони змогли не лише побачити, як проводяться заходи такого рівня, а  й почерпнути для себе багато цікавої, найсвіжішої інформації про роботу енергетичних підприємств.

Цікавим, як виявилось,  для іванківських школярів стало також опитування на тему атомної енергетики, яке вони пройшли за допомогою презентацій на сенсорних екранах. Це освіжило і доповнило їхні знання зі шкільної програми фізики та додало практичної користі екскурсії.

Богдан КРУТІЄНКО.

 

Від редакції. Ось як відгукуються про  поїздку загалом й, зокрема, про відвідання виставки «Енергетика в промисловості» деякі її учасники.

Валентина ЧЕРНЕНКО,

методист відділу освіти

Іванківської РДА:

– Мої особисті враження від цієї поїздки, як і більшості її учасників, – найкращі. Адже вона була організована для поглиблення знань наших школярів про енергетику України та з метою їхньої профорієнтації.

Учні обох Іванківських шкіл та районного ліцею разом із вчителями не просто відвідали вищезгаданий форум й ознайомились з виставковими експозиціями ДП «НАЕК «Енергоатом», а також  інших підприємств та організацій України, що працюють у галузі енергетики. Всі ми  отримали можливість розширити й збагатити свої знання всебічною інформацією про різні аспекти діяльності вітчизняної енергетичної галузі. Зокрема, тепер матимемо уяву про масштаби й суть роботи НАЕК «Енергоатом».

Щодо самої виставки, то на ній було представлено багато цікавих локацій. Наприклад,     ми ознайомились з сенсорною картою розташування атомних електростанцій України, 3-D окулярами віртуальної реальності тощо. Діти мали змогу перевірити свої знання про АЕС, ядерні реактори чи радіацію.

По дорозі додому всі учасники поїздки активно обмінювались  своїми враженнями щодо цієї екскурсії. Хочемо подякувати за її організацію керівникам ДП «НАЕК «Енергоатом», а також співробітникам дирекції з комунікацій компанії, які опікувалися нами, професійно допомагали дізнатися багато нового про АЕС. Ми задоволені таким масштабним заходом і, з метою просвітницької та профорієнтаційної діяльності, будемо й надалі співпрацювати з  Енергоатомом.

Ілля МОЗГОВЕНКО,

учень Іванківської ЗОШ №2:

– Я хочу висловити велику подяку за цю дивовижну пізнавальну екскурсію її організаторам. Після неї я задумався про здобуття для себе вищої освіти в галузі енергетики.

Було добре видно: не лише я був  у захопленні від багатьох нових науково-технічних розробок в атомній енергетиці. Мені особливо сподобались зразки мобільної пересувної радіаційної розвідки «Січ», пересувної водолазної станції на базі автомобіля «Урал», та, звичайно, віртуальна екскурсія українськими АЕС за допомогою окулярів віртуальної реальності.