“СТАВОК – ТАК СТАВОК!” НА “ЗЕЛЕНОМУ”…

Публікації Трибуни Праці

 

 

Перефразовуючи уже майже класичний вислів В. Зеленського “Стадіон – так стадіон!..” перед його дебатами з П. Порошенком напередодні президентських виборів,  скажу так і про добру справу жителів Обухович, яку вони зробили нещодавно.

«Зеленим» у селі називають куток північної його частини з красивою природою по вулиці Агрономічній. Пригадую і я цю місцевість: був там колись районний навчально-виробничий комбінат (учнів зі шкіл району возили туди для здобуття азів різних професій). Від сторонніх очей він ніби схований. У той час, як  проїжджаючі через центральну вулицю Обухович завжди бачать великий ставок при дорозі, завжди наповнений водою і впорядкований.

І все-таки той, що на “Зеленому”, багатьом місцевим жителям знайомий з середини минулого століття: тут пройшла їх молодість. Коли успішно діяв у селі колгосп, тоді було викопано й ставок. У ньому й купалися та відпочивали біля плеса, й рибу ловили, і череди корів напували. Згодом він потрапив у план меліоративних заходів, котрі активно проводились у радянські часи. Проте  зовсім його не осушили і не знищили: він був, як кажуть обуховичани, постійно “живий”. Та в останні роки не просто заріс очеретом, а майже зовсім пересох. Тільки в деяких місцях від нього залишилося болото. Тому мрію про відновлення  ставка дехто з жителів Обухович виношував давно. А мрії іноді мають здатність збуватися… Якщо тільки не сидіти, склавши руки.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Тетяна РЯБОКЛЯЧ.

На знімку: так сьогодні виглядає дно майбутнього ставка на “Зеленому”.