ДО КОЖНОГО УЧНЯ – ЯК ДО СОБІ РІВНОГО…

Публікації Трибуни Праці

 

 

Ольга Михайлівна Ходаківська восьмий рік викладає українську мову та літературу в Кухарському НВО “Школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок”. Притому – для учнів усіх середніх і старших класів: від 5-го по 11-й.

Дітям подобаються уроки з молодою, енергійною і водночас спокійною та врівноваженою вчителькою. Вона і предмет добре знає, і з повагою ставиться до кожного учня – як до собі рівного. Класи тут невеличкі – по 5-6 учнів. Але від цього відповідальність вчителя не зменшується.

Нещодавно вихованці Ольги Михайлівни брали участь у «Всеукраїнському радіодиктанті  національної єдності», присвяченому Дню української писемності та мови, що відзначався 8 листопада. Найкраще виконали завдання одинадцятикласники. Молодші школярі – трохи гірше. Можливо тому, вважає вчителька, що в диктанті були деякі слова, які за новим правописом пишуться тепер не так, як раніше. Ще не всі це знають. Проте на уроках вчителям-мовникам поки що не радять загострювати увагу на нововведеннях. Та оскільки нинішні учні з початкових класів вміють користуватися Інтернетом, слухають новини по телебаченню і радіо, то й самі чули та дещо знають про зміни в написанні деяких слів. І це добре: поступово, вважає Ольга Михайлівна, засвоять і нові правила. І це – лише деякі нюанси роботи вчителя. А в цілому – все добре: вона задоволена обраною професією.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Тетяна РЯБОКЛЯЧ.

На знімку: Олена Михайлівна ХОДАКІВСЬКА з учнями шостого класу Кухарського НВО.

Фото автора.