Реформа від Зеленського – це базар землі!..

Публікації Трибуни Праці

 

Минулого тижня відбулася знакова подія. 28 років говорили про ринок землі і ніяк не знаходили певну форму, яка б усіх влаштовувала. І ось, Президент Зеленський фактично через коліно провів в першому читанні закон, який спаплюжує цей самий ринок.

Про це заявив голова ВО “Батьківщина” у Київській області, народний депутат України Костянтин Бондарєв у своєму відеоблозі.

Політик зазначив, що ухвалення президентською монобільшістю закону про розпродаж землі в нинішніх умовах – це злочин проти народу. Саме тому парламентська фракція «Батьківщина» перейшла до опозиції.

«Ми (фракція «Батьківщина») зробили висновки, і перейшли в опозицію. Ми в опозиції до Президента Зеленського, адже це його відповідальність, його рішення», – заявив Костянтин Бондарєв.

При цьому народний обранець зазначив, перед тим, як остаточно прийняти закон і не допустити трагедії, треба врахувати кілька основних факторів, які дадуть можливість розвитку аграрного бізнесу і підтримають майбутнє України в особі фермерів і домашніх господарств. На думку члена фракції «Батьківщина», передусім категорично не можна допустити, щоб іноземцям давали право на придбання землі, а покупцями на цьому ринку мають бути тільки: громадяни України, територіальна громада або уповноважений державний орган. Також Костянтин Бондарєв зазначив, що у фермерів максимальний наділ має бути не більше 300 гектарів. І додав, що аби українські аграрії були в змозі оновити свою матеріально-технічну базу, кредитна ставка має бути 3-3,5% (зараз 20-30%), а мінімальний термін погашення – 20-30 років.

«Тільки в цьому випадку можливі перспективи розвитку країни і зростання ВВП, яке, між іншим, нам обіцяв уряд. Я впевнений, що це можна зробити за рік: прийняти закони, привести до ладу всю нормативно-технічну базу. Якщо ми системно не підійдемо до створення ринку землі, то, на жаль, окрім хаосу із трагічними наслідками ми нічого не отримаємо», – зазначив Костянтин Бондарєв.

Юлія МИХАЙЛОВА.