Пристайко розповів, що підпишуть лідери нормандського саміту

Новини України

Цей проект не є новим документом – він був узгоджений на початку осені, повідомив глава МЗС України.

Проект рішення саміту в нормандському форматі вже узгоджений чотирма державами. Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, спілкуючись з журналістами під час конференції NATO Engages в Лондоні, повідомляє Європейська правда.
Пристайко вкотре підкреслив, що цей проект не є новим документом – він був узгоджений на початку осені, однак досі саме він залишається робочим варіантом, який повинен лягти в основу фінального рішення лідерів. “Ще 2 вересня радники лідерів 4 країн затвердили прикінцеві положення комюніке, яке буде оприлюднено після завершення саміту”, – пояснив він, додавши, що мова йде не про фінальне вирішення, а лише про його проект.
“Документ, скажу чесно, не зовсім амбітний, він дуже обережний. На сьогоднішній момент документ передбачає фіксацію досягнень”, – додав міністр.
Вадим Пристайко переказав зміст положень, які вказані в узгодженому проекті.
“Лідери відзначають успішне розведення на трьох ділянках і пропонують визначити наступні точки розведення. Лідери відзначають успішний обмін, який відбувся, і пропонують прискорити роботу щодо наступного етапу обміну, включаючи ідею всіх на всіх. Далі, лідери вимагають визначити наступні ділянки для розмінування, і так далі.
Тобто дуже короткий документ, в кінці якого в проекті написано, що лідери уповноважують свої переговорні команди продовжити підготовку наступних (ініціатив). Це загальні фрази, які перетворяться в документ лише після завершення зустрічі глав держав”, – розповів він
Пристайко також підкреслив, що мова не йде про принципові рішення, які змінюють черговість або вміст мінських домовленостей. “Це не буде Мінськ-3”, – заявив він.
Міністр також назвав червоні лінії України на нормандському саміті. “Для нас червона лінія – зміни до Конституції. Також червоні лінії – те, що ми не допустимо впливу на наші зовнішньополітичні пріоритети; межа (на непідконтрольній зараз території Донбасу – ред.) має бути українською, не можна проводити вибори, поки там знаходяться озброєні люди і незаконні збройні формування, і так далі “, – перерахував він.
Він також окремо наголосив на вимозі України щодо встановлення контролю України по українсько-російському кордоні в непідконтрольних частинах Донецької та Луганської областях. “Можна обговорювати різні варіанти – наприклад, спільний контроль з ОБСЄ. Але все одно контроль над кордоном повинен бути”, – підкреслив він.
Також міністр заявив, що принциповою позицією Києва є відсутність прямих переговорів України з самопроголошеною “владою”. “Це також одна з червоних ліній, про які вже говорив президент Зеленський”, – додав він.
Як повідомлялося, в зв’язку з майбутньою зустріччю нормандської четвірки Зеленський збирає засідання РНБО.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet