ВІДБУДЕТЬСЯ ПУБЛІЧНЕ ОБГОВОРЕННЯ НАМІРІВ СТОСОВНО ВИКИДІВ  ІВАНКІВСЬКОЇ ТЕС

Блог редактора

 

 

Громадянська активність іванківців стосовно їхньої позиції щодо роботи теплоелектростанції таки зробила свою справу. З Києва надійшла пропозиція повернутися до теми викидів нею забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Нагадаю, як до цього йшли.

Опублікована 27 вересня ц.р. в «Трибуні праці» заява ТОВ «Біогазенерго» про наміри отримати дозвіл на такі викиди від стаціонарних джерел ТЕС викликала бурхливий спротив місцевих жителів. Я вже писав про це (див.  нашу газету за 8 листопада ц.р.): 505 чоловік висловились проти надання такого дозволу в одній з місцевих груп соціальної мережі Фейсбук, під  шістьма письмовими колективними зверненнями в РДА підписалися за це ще 616 іванківців. Плюс 38 чоловік звернулися сюди з вимогою не  допустити надання такого дозволу в електронному вигляді та 34 – в телефонному режимі. А також надійшло два депутатських звернення з цього приводу (одне з них – за підписами 16 депутатів селищної ради). Такі звернення є важливими документами, що переконливо свідчать про непримиренну позицію місцевого населення щодо продовження у себе під боком роботи ТЕС, на якій спалюється радіоактивно забруднена деревина.

Далі  наводжу свою попередню інформацію: «Всі ці документи із супровідним листом  Іванківська РДА відправила 30 жовтня в дві адреси – за належністю:  в Міністерство екології та природних ресурсів України та уже згадуваний департамент КОДА. «Заявники категорично проти надання дозволу ТОВ «Біогазенерго» на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря» – такими словами закінчується цей лист РДА».

І ось в Іванківську РДА  та ТОВ «Біогазенерго» надійшов лист від згадуваного департаменту КОДА. Він датований 19 листопада 2019 р. Цитую: «…У зв’язку з надходженням великої кількості  звернень та зауважень, що стосуються отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин ТОВ «Біогазенерго» та інформування населення Іванківського району, пропонуємо… організувати проведення публічного обговорення про намір суб’єкта господарювання отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин та про його результати повідомити  Департамент».

Відповіді з Мінекології поки що немає. Але перша реакція на вимогу наших земляків – не надавати дозволу на такі викиди ТЕС – вже є. Притому, – офіційна. Саме тому в сьогоднішньому номері «Трибуни праці» й публікується оголошення  Іванківської райдержадміністрації про проведення громадських слухань з цього приводу (див. нижче).

Слід сподіватися, що мешканці району, зокрема, населених пунктів селищної ради, ще раз дружно продемонструють свої погляди на цю проблему.

Павло СМОВЖ.