Біль, що душу рве: Голодомор

Публікації Трибуни Праці

А в бібліотеках району відбувся цикл заходів, присвячених  черговим роковинам Голодомору 1932­1933 років в Україні.  Про це написала до газети Людмила Яковенко, бібліограф центральної райбібліотеки  Іванківської ЦБС.

За участю односельців­читачів   вони були проведені в Пироговичах, Коленцях, Димарці, Станішівці, Кухарях, Старих Соколах, Обуховичах, Ораному, а також у районній бібліотеці. Бібліотечні працівники зачитували спогади очевидців того трагічного в історії України періоду, разом з присутніми учнями та дорослими декламували поезії про ті страшні часи, ознайомлювали присутніх з викладками відповідної літератури.

Зокрема, зазначається, цінним краєзнавчим виданням, що є у фондах всіх бібліотек Іванківської ЦБС і займає почесне місце на виставках, є книга Заслуженого журналіста України, редактора районної газети «Трибуна праці» Павла Смовжа «Треба пам‘ятати й горе…». В якій зібрані свідчення наших земляків – очевидців того злочину проти українського народу. Ці заходи  проходили під різними назвами, але суть кожного була одна – нагадувати про необхідність постійної  пам’яті про жертв Голодомору,  їх вшанування.

А о 16­й годині  23 листопада всі бібліотеки району також  долучилися  до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті» та вшанували загиблих хвилиною мовчання.