«Факел», що не розгорівся…

Публікації Трибуни Праці

 

У грудні 2019-го виповнюється 45 років з дня заснування ПАТ «Промінь»

 

З цим підприємством пов’язана доля багатьох мешканців Іванківського району. Всі його колишні працівники зі щемом у серці згадують проведену тут молодість та роки розквіту, коли на підприємстві сумлінно трудились понад тисячу спеціалістів, а на обрії вже виднілися обриси нового заводу та збудовані ним багатоповерхові будинки, станція другого підйому води, лінія електропередачі напругою 110 000 вольт, газопровід середнього тиску. На величезній території, відведеній під нове підприємство, вже височіла цегляна труба  газової котельні, а в ній  готувались  до монтування перші два парові котли і все необхідне обладнання. На протилежному кінці цієї території зводився завод з виготовлення бетонних будівельних конструкцій…

Але, на жаль, не склалось. Всі роботи перервала катастрофа на ЧАЕС. Діюче ж підприємство спіткала участь більшості подібних в Україні, для яких основний замовник продукції став закордонним… І хоча в незначних кількостях  він ще щось замовляв, але про подальший розвиток заводу годі було й говорити. Оскільки до  своїх нових перспективних розробок   об’єднання «Електронприлад» з його заводами він вже не залучав.

Попри все, плани і надія зберегти колектив висококваліфікованих працівників у керівників “Променя” були. Ось що писала газета «Авіабудівник України» у статті, присвяченій  його 40­річчю: «Для того, щоб зберегти підприємство, довелося освоїти багато нових видів продукції цивільного призначення. Найвагоміших результатів було досягнуто у виробництві автоматики безпеки і регулювання «Факел» для газових котлів».

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

 Григорій ЄРЬОМІН.

На знімках: покращений варіант автоматики «Факел­2» довгий час випускали інші заводи, у тому числі і Красилівський завод для своїх котлів під назвою ЄВРОКАЗ.