ЗАТИХЛА БАНДУРА,  НЕ ГРАЄ СОПІЛКА…

Публікації Трибуни Праці

 

Вперше  я побачила юного бандуриста в Іванкові на одному з районних свят майже двадцять років тому. Тоді в нашій музичній школі ще не викладався цей предмет. Тому й звернула увагу на симпатичного хлопчину в українському вбранні, який виступав разом з учасниками художньої самодіяльності від села Сидоровичі (на фото – внизу). То був Олексій Миколайович Ляхевич…  На жаль, дуже сумно говорити про молоду людину в минулому часі, знаючи, що її життя в самому розквіті літ раптово обірвалося в результаті трагічного випадку – Альошу збила на смерть машина на дорозі в рідному селі.

Сталася ця біда 3 грудня п’ять років тому. Матері, Ользі Михайлівні, і досі не віриться в те, що її сина немає на світі. І коли йде до центру Сидорович, наближаючись до місця, де сталася аварія, сльози самі навертаються на очі.

– Я вже усвідомила цей факт, розумію, що Альоша ніколи не повернеться з потойбічного світу, – говорить Ольга Михайлівна. – Беручи в руки альбоми з грамотами сина, фотографіями, студентські записи, щоденники, які він вів, коли останнім часом працював у місцевому сільгосппідприємстві (про виконану й заплановану роботу), я думаю, що він поруч зі мною: про щось радиться, знову готується до якогось фестивалю чи музичного конкурсу. Та ні, вже не готується, то тільки уява… Бо, на жаль, затихла Льошина бандура, не грають вже флейта й сопілка…

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

 Тетяна РЯБОКЛЯЧ.

Фото автора.