Україна і Росія домовилися про транзит газу

Новини політики

Представники двох країн за участю Європейської комісії підготували проект угоди щодо газу.

В ході берлінських переговорів між Україною, Росією і ЄС був вироблений кінцевий протокол, який наближає сторони до фінальних договорів з газового транзиту. Про це в четвер, 19 грудня, заявив міністр енергетики України Олексій Оржель під час брифінгу за підсумками переговорів щодо газу.
“Ми дуже якісно сьогодні попрацювали, ми дуже якісно відпрацювали кінцевий протокол, рішення, яке нас наближає до фінальних договорів. І дійсно, зараз ми на тому етапі, що готові представити його для погодження з нашими столицями – тобто ми повинні узгодити ці останні наші позиції зі столицями Києвом і Москвою”, – сказав Оржель.
Також, за його словами, на прямому зв’язку перебуватиме Європейська комісія.
Міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак під час брифінгу в свою чергу також заявив, що Україна, Європейська комісія та Російська Федерація підготували проект угоди щодо газу.
За його словами, найближчим часом проект угоди буде доопрацьовано.
Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович зазначив, що переговори щодо газу в Берліні були дуже інтенсивними, а сторонам вдалося досягти угоди. При цьому він підкреслив, що угода досягнута за всіма елементами.
Раніше повідомлялося, що переговори, що почалися в обід, тривають кілька годин. З української сторони у зустрічі беруть участь міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель, виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко і глава компанії Оператор ГТС України Сергій Макогон.
З боку Росії – глава Газпрому Олексій Міллер і міністр енергетики РФ Олександр Новак.
Нагадаємо, під час сьогоднішньої прес-конференції президент Росії Володимир Путін висловив упевненість, що Україна і РФ зможуть домовитися з газового питання.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet