Екс-керівництво НАЗК перевіряло декларації “на замовлення” – Новак

Новини України

Також діяльність агентства була підконтрольна політичному впливу, стверджує в.о. глави НАЗК.

Екс-керівництво Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряло декларації держслужбовців “на замовлення”, заявила тимчасово виконуюча обов’язки голови НАЗК Наталія Новак, пише УНІАН.

За її словами, коли вона прийшла в агентство, то з’ясувала, що за попереднього керівництва – Наталії Корчак і Олександра Мангула – існувала практика перевірки декларацій чиновників і політиків на замовлення.

Крім того, Новак заявила, що на НАЗК здійснювався політичний вплив, агентство було підконтрольне Адміністрації президента та іншим структурам, які замовляли перевірки декларацій певних людей, щоб знайти компромат.

Разом з тим, за словами Новак, деякі держслужбовці мали “пільги”: незважаючи на пильну перевірку, в їхніх деклараціях не знаходили порушень.

Інформація про виявлені порушення подана до Генеральної прокуратури.

Прикладом невідповідностей може бути декларація народного депутата 8-го скликання Андрія Павелка. Новак пояснила, що до “відбілювання” Павелка долучилися не лише в НАЗК, але і в прокуратурі і судах.

Чиновниця стверджує, що суди всіляко затягували розгляд справ про порушення в деклараціях Павелка, а потім закривали ці справи, оскільки або проходили терміни давності, або вказували, що в його діях немає складу правопорушення.

Також повідомлялося, що звільнені члени НАЗК перед відходом виписали собі стотисячні премії.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet