БЕЗ ПРОЕКТУ НЕ ПРОВОДИЛИ Б РЕКОНСТРУКЦІЮ…

Публікації Трибуни Праці

 

22 листопада цього року у “Трибуні праці” було опубліковано актуальне інтерв’ю її редактора Павла Смовжа під назвою “Чи вдасться зробити хоч на цей раз?..” з директором КП Іванківської районної ради “Іванківводоканал” Ігорем  Яременком. У ньому йшлося про те, що Кабмін своїм розпорядженням виділив з Держбюджету субвенцію для бюджету нашого району на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності, і ці кошти будуть використані на будівництво очисних споруд.

Не можу сказати “всі”, але більшість жителів селища про них давно мріяла, а керівництво чи не щороку виносило їх у перелік проблем селища, які негайно треба вирішувати.

Хто уважно читав згадану публікацію, той бачив, що в ній названо і суму коштів, які вже виділено на цей об’єкт, і яка фірма виконуватиме будівельні роботи, і, що не менш важливо, – що проектна документація готувалася заздалегідь та пройшла експертизу в 2018 році. Я не переказуватиму всю суть статті. Хто хоче, може знайти газету і ще раз її прочитати, тільки більш уважніше, а не так, як деякі читачі, котрі, не вловивши суті, запропонували обговорення цієї теми у кількох іванківських групах соцмережі Facebook. Ось, наприклад, процитую пост Наталії Козяр, яка написала таке:

“…З одного боку це добре, бо нарешті з’являться очисні споруди, а з іншого – невиправдане їх будівництво у самому населеному пункті на відстані 30 метрів від приватних будинків на березі річки Тетерів. Слід зазначити, що цей береговий луг – єдине місце в Іванкові, де люди мали можливість підійти до річки, покупатися, відпочити з сім’єю. Адже решта берега завалена камінням, щоб він не розмивався. Таким чином, іванківці мали можливість подихати чистим повітрям, а тепер такої можливості, за умов будівництва очисних споруд, не буде. Більше того, не враховується розлив річки Тетерів у весняний період, що загрожує поширенню фекалій з очисних споруд по всьому лузі. Мало нам радіації після аварії на ЧАЕС, побудували ТЕС, яка використовує у своїй роботі радіоактивну деревину, а тепер ще й будують очисні споруди на місці зони відпочинку – “все для людей”. Цивілізація – це не створення комфортних умов для одних ціною проблем для інших.

P.S. Давайте не будемо байдужими!».

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Дмитро РЯБОКЛЯЧ.

Фото автора.

ВІД  РЕДАКЦІЇ. В одному з наступних номерів  ми опублікуємо розповідь про принцип роботи блоку біологічної очистки каналізаційних стоків. Який не передбачає полів фільтрації, як це робили колись, і для якого можливі повені на Тетереві не становитимуть якоїсь загрози.