«Ядерна енергія і світ»

Публікації Трибуни Праці

 

Оголошено Всеукраїнський конкурс рефератів «Ядерна енергія і світ»

ДП «НАЕК «Енергоатом» та Українське ядерне товариство оголошують Всеукраїнський конкурс рефератів серед учнівської  молоді «Ядерна енергія і світ» 2020 року, який проводиться за участю профільних ЗВО – НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Одеського національного політехнічного університету, Національного університету «Львівська політехніка», а також Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

Конкурс має на меті забезпечити:

  • залучення школярів і молоді до поглиблення та популяризації знань про ядерну енергетику, ядерну фізику;
  • підтримку обдарованої молоді, яка прагне розширити свій світогляд стосовно ядерної галузі в Україні та світі;
  • сприяння проведенню ефективної профорієнтаційної роботи зі школярами щодо вибору професії в енергетиці.

Учасниками конкурсу можуть бути учні старшої школи (9-11 класів), молодь ліцеїв та гімназій, які цікавляться різними аспектами вивчення ядерної фізики та ядерної енергетики та прагнуть розкрити свої творчі здібності.

На конкурс приймаються індивідуальні роботи у формі реферату або науково-дослідницької роботи, у яких відображаються результати аналізу чи досліджень автора з обраної теми.

Конкурс проводиться у два етапи:

І етап (відбірковий) проводиться до 1 квітня 2020 року:

Організаційні заходи І етапу здійснюють:

  • у містах-супутниках українських АЕС – ВП АЕС та ВП АРС;
  • в Іванківському районі Київської області – відділ освіти Іванківської райдержадміністрації;
  • у м. Харків – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;
  • у м. Львів – НУ «Львівська політехніка»;
  • у м. Одеса – Одеський національний політехнічний університет;
  • у Києві шляхом загального відбору робіт по Україні – Дирекція з комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом».

ІІ етап (фінал) проводиться у квітні-травні 2020 року в одному з міст розташування вищевказаних закладів вищої освіти. Для участі у фіналі конкурсу організатори І (відбіркового) етапу до 10 квітня 2020 року направляють  три кращі роботи. На цьому етапі за рішенням журі визначаються переможці. Переможці, які вибороли І, ІІ, ІІІ місця та додаткове заохочення, отримують цінні призи.

Детальні умови конкурсу викладено у Положенні про конкурс, з яким можна ознайомитись на офіційному інтернет-сайті ДП «НАЕК «Енергоатом».

Координатор проекту – Наталія Валентинівна Лашевич  (044) 277-79-71.

Довідково. Учні Іванківського району три роки поспіль (2017–2019) брали участь у фіналі щорічного Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ», організаторами якого є ДП «НАЕК «Енергоатом» та Українське ядерне товариство. Представлені іванківськими школярами роботи стосувалися проблематики використання енергії атому та екологічних питань. Всі учасники фіналу конкурсу отримали пам’ятні подарунки від організаторів, а також брали участь в культурній та екскурсійній програмах фіналу конкурсу: відвідували музеї Києва, спілкувались з однолітками з інших регіонів України.

Про організаторів конкурсу

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» створено в жовтні 1996 року. Компанія є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків, 2 гідроагрегати Ташлицької ГАЕС і 2 гідроагрегати Олександрівської ГЕС. “Енергоатом” забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії (в осінньо-зимові періоди цей показник досягає 70%).

Відповідно до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» на НАЕК «Енергоатом» покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпечне виробництво електроенергії. Крім того, основними завданнями «Енергоатому» є продовження ресурсу наявних і будівництво нових енергопотужностей, придбання свіжого і вивезення відпрацьованого ядерного палива, створення національної інфраструктури поводження з опроміненим ядерним паливом, фізичний захист об’єктів атомної енергетики, перепідготовка і підвищення кваліфікації персоналу, вирішення соціальних питань працівників компанії та інші.

Нині в Компанії реалізується ряд інвестиційних проектів, основними з яких є будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції, реконструкція системи технічного водопостачання Південно-Української АЕС і добудова Ташлицької ГАЕС. З метою підвищення надійності та ефективності експлуатації діючих АЕС України, «Енергоатом» реалізує наступні програми: Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій, Програму підвищення ефективності експлуатації АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» і Програму підвищення потужності діючих енергоблоків АЕС.

Громадська організація «Українське ядерне товариство» створена у 1992 році. Вона має на меті захист інтересів учених і спеціалістів, які працюють у галузі ядерної енергетики і ядерних досліджень, а також участь у вирішенні актуальних завдань безпечного застосування технологій, процесів і явищ, що базуються на використанні іонізуючого випромінювання, енергії ядерного розпаду і термоядерного синтезу.

За час свого існування Українське ядерне товариство зробило певний внесок у вирішення багатьох наукових, виробничих і соціальних проблем ядерної енергетики України. Велику увагу в своїй діяльності УкрЯТ надає культурі безпеки на підприємствах галузі, працює з молоддю, громадськістю, ЗМІ, вирішує екологічні проблеми ядерної енергетики, активно здійснює інформаційно – видавничу діяльність, бере участь у вирішенні питань підготовки спеціалістів для ядерної енергетики та ін.

У своїй поточній роботі Українське ядерне товариство використовує широкий діапазон форм і засобів, що сприяють активізації творчих процесів у наукових і виробничих колективах, серед учнівської молоді. До них належать конференції і семінари з найбільш актуальних проблем галузі.

УкрЯТ є ініціатором ряду творчих конкурсів, олімпіад, оглядів, надає методичну допомогу, забезпечує збирання і поширення інформації, пов’язаної з проблемами ядерно-енергетичного комплексу України.