Дробович відкинув “розворот” в Інституті нацпам’яті

Новини України

Новий глава Інституту Національної пам’яті розповів, що зміниться в роботі установи з його приходом, а що залишиться без змін.

Інститут національної пам’яті за нового керівника кардинально не змінюватиме політику, проте відмінності в роботі будуть. Про це заявив новий глава Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Антон Дробович, повідомляє в п’ятницю, 27 грудня Громадське.

Він відкинув “розворот в інший бік” щодо того, що робив В’ятрович, але попередив про зміщення акцентів.

“Кут нахилу є… Є поле, і в цьому інформаційному полі багато хто оцінював Інститут так, що потрібно більше уваги зосередити на діалог, комунікацію, роботу з громадами тощо. Я чую ці оцінки – і відповідно буду робити різні акценти щодо цього”, – так Дробович прокоментував висловлювання В’ятровича про, що УІНП “розвернеться в інший бік”.

Дробович уточнив: йдеться не про те, що говорив Інститут нацпам’яті за В’ятровича, а про те, як його “сприймали і рецитували”.

“Дуже часто Інститут здійснював декомунізацію виключно в рамках закону і процедур – досить цивілізованих. А цитати і, скажімо так, послідовники дуже сильно перегинати палицю: починаючи з того, як ставилися до об’єктів радянської спадщини, в тому числі художньої, і закінчуючи тим, як подавалися перейменування. Наприклад, коли хтось під виглядом декомунізації намагався переназвати якісь об’єкти або вулиці, які швидше підпадають не під декомунізацію, а є спадщиною імперською російською”, – розповів керівник УІНП.

Дробович наголосив, що не проти перейменувань і таких об’єктів, але робити це необхідно за законом і, за його словами, “називати речі своїми іменами”.

Нагадаємо, 18 вересня Кабмін звільнив Володимира В’ятровича з посади директора Українського інституту національної пам’яті.

Пізніше стало відомо про призначення Антона Дробовича в Інститут нацпам’яті.

“Чергове неправильне кадрове рішення уряду в гуманітарній політиці. Це вже не помилка, а розворот в інший бік. В національній пам’яті може не залишитися місця для України і українців”, – відповів на це В’ятрович.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet