У Раді розповіли про нову систему оподаткування громадян

Новини України

Реформа передбачає об’єднання податку на доходи фізичних осіб), єдиного соціального внеску та військового збору в єдиний податок.

У Верховній Раді розповіли про плани щодо податкової реформи на 2020 рік, про що повідомив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю Міністерству фінансів.

У першу чергу депутати хочуть реформувати процедуру оподаткування громадян.

“Ми поки обговорюємо ядро податкової реформи – зміну оподаткування доходів. Найголовніші моменти – це об’єднання ПДФО (податок на доходи фізичних осіб), єдиного соціального внеску (ЄСВ) і військового збору в єдиний податок”, – повідомив депутат.

Зараз діє єдина ставка податку на доходи в розмірі 18%. За словами Гетманцева, замість неї планують ввести кілька: базову, підвищену і знижену.

Який буде розмір цих ставок, поки невідомо. Остаточні розрахунки зараз роблять у Міністерстві фінансів.

“Можу сказати тільки, що шкала не буде плоскою, буде пропорція. Мінімальна ставка складе 15%”, – уточнив Гетманцев.

Завершити податкову реформу має введення в Україні загального декларування. Воно не буде обов’язковим для всіх, але українці самі будуть в ньому зацікавлені.

“Якщо ви платите податок за звичайною, базовою ставкою, можете не подавати декларацію. Але якщо ви подасте, вам перерахують податок за мінімальною ставкою і держава поверне вам розписку про податок і, можливо, виплатить кешбек. Ми також хочемо використовувати практику, яка є в зарубіжних країнах”, – сказав він.

“Віднімати з доходу витрати на оренду житла, лікування, утримання літніх батьків, старших за 80 років, на відпочинок в Україні. Наше завдання – максимально наблизити дохід до чистого доходу, тобто реального об’єкта оподаткування”, – пояснив голова податкового комітету.

Як повідомлялося, глава Мінекономіки Тимофій Милованов запропонував низку ініціатив для податкової реформи. Серед них скасування єдиного соціального внеску та зниження податку на доходи фізосіб.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet