ТОВ «БІОГАЗЕНЕРГО» – крок до енергетичної незалежності країни

Публікації Трибуни Праці

 

Спливають останні дні 2019 року, року, який приніс в нашу країну, в наш район, у кожну домівку як приємні, так і сумні новини. Про деякі з них хотілося б поговорити сьогодні у цій статті, оскільки Іванківський район – це невеличка частка України, яка, як і ненька, переживає політичну кризу, несе на своїх плечах тягар гібридної війни, втрачаючи кращих синів, будує нову, незалежну державу, здатну протистояти торговельно-економічному тиску з боку агресора.

 

 

На сьогодні перспективним шляхом подолання можливої проблеми – енергетичної блокади – є виробництво електроенергії з біогазу, що дозволяє суттєво посилити енергонезалежність нашої країни. Так, лише у 2019 році в Україні встановлено 51 МВт біогазових потужностей, що майже у три рази більше, ніж наприкінці 2015 року (18 МВт). Бум на біогазові установки спостерігається в останні два-три роки, відколи було прийнято кінцеву версію закону про «зелений» тариф. Україна сьогодні є учасником тільки початкового процесу скорочення енергозалежності від інших держав.

Одна з перших в Україні біоТЕС з’явилася в Іванкові у 2014 році, тобто, існує на енергетичному ринку вже 5 років. Вона має свій певний досвід і, як кожне підприємство, переживаючи різні часи, долає складний шлях розвитку. Зараз потужність Іванківської ТЕС здатна забезпечити електроенергією, умовно кажучи, п’ять районів, подібних Іванківському.

У наш стрімкий час сучасні технології швидко змінюють одна іншу, тому питання модернізації постало само собою і для нашого підприємства. Адже це дозволить збільшити потужності, поліпшити умови праці та зменшити навантаження на довкілля. Протягом 2019 року фахівці ТОВ “Біогазенерго”, вивчивши кращий світовий досвід аналогічних підприємств та врахувавши побажання мешканців району, провело реконструкцію теплової електростанції шляхом модернізації основного обладнання з виробництва електричної енергії. Облаштовані  також  три стаціонарних пости радіологічного контролю, які проходить сировина, перш ніж потрапити до котлів. Саме тому зараз постало питання отримання нового дозволу на зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

ТОВ «БІОГАЗЕНЕРГО» за цей рік неодноразово згадувалося у публікаціях  «Трибуни праці». На жаль, більшість з них носила критичний характер. Одночасно з цим на адресу керівництва не надійшло жодної заяви, звернення, запиту чи скарги громадян.

Автори статей чомусь забувають зазначати, що «БІОГАЗЕНЕРГО» з впевненістю можна назвати бюджетоутворюючим підприємством, оскільки лише за останній рік сплатило у бюджет Іванківського району близько 11 млн грн (!), з яких: 1 млн грн – екологічного податку, 200 тис. грн – податку на землю, 3 млн 686 грн – податку на доходи фізичних осіб, 400 тис. грн – військового збору, а також 5 млн грн – єдиного соціального внеску.

На перший погляд, це звичайні числа. Але що стоїть за ними? Якщо замислитися, то цієї суми вистачить на середні пенсії 3 тис. 642 чоловікам, а це 30% (!) пенсіонерів Іванківського району, або ж побудувати 7 км асфальтованої дороги, або ж утримувати протягом року три дитсадки.

Ні для кого не секрет, що безробіття в нашій країні набуло масового характеру, поступово знижуючи рівень життя населення. На цьому фоні важливим є і те, що на сьогодні наше підприємство забезпечує робочими місцями 150 працівників, які є годувальниками 150 родин, а це в середньому 650 осіб.

У цей скрутний для країни час своєю господарською діяльністю ТОВ «БІОГАЗЕНЕРГО» робить чималий внесок у розвиток енергетичної й економічної її незалежності. Останнім часом проти Іванківської ТЕС розгорнулася потужна інформаційна війна, здійснюється тиск, у різних джерелах публікуються необґрунтовані наклепи, статті, пости у соцмережах. ТОВ «БІОГАЗЕНЕРГО» більше не  “закриватиме очі” на це: будуть підготовлені позовні заяви до суду щодо захисту честі, гідності та ділової репутації підприємства. Нас ніщо не зупинить у відбудові незалежної країни. СЛАВА УКРАЇНІ!

Сергій БОЙКО,

генеральний директор ТОВ “Біогазенерго”.