Фінішна пряма децентралізації: чи не наламаємо дров?..

Публікації Трибуни Праці

 

 

Мабуть кожен з нас в процесі своєї життєдіяльності помічає і дивується, як швидко і невпинно летить час, як багато чого змінюється  то в одну, то в іншу сторону. Я це до того, що ще зовсім недавно по всій Україні і конкретно  в Іванківському районі людей збурили звісткою про необхідність у рамках   децентралізації влади терміново об’єднати всі 26 сільських рад навколо Іванківської селищної ради. І трапилось диво! Майже всі ради, крім  2-3-х, оперативно поприймали рішення про таке «добровільне» об’єднання!

Що це було?  “Наганяй” зверху чи елементарна байдужість до майбутньої долі своїх же людей? Звичайно, якщо на території кожної із «згодних»  сільських рад  так вирішили члени громади, а не самі їх депутати,  то це інша справа. Але коли таке рішення прийнято без згоди місцевих жителів –   то це,   на мою думку, зловживання…

Але час розсудить…

І от пройшло з тих пір 5 років – від початку процесу такої децентралізації. Що змінилось? Пошуміли, пошуміли – та на тому  й завершилось. Маю на увазі, в нашому районі.

Хоч по Україні процес децентралізації все ж просувається. Правда, не дуже швидко. Станом на 10 грудня 2019 року в Україні створено 1009 об’єднаних територіальних громад, де мешкає 11,3 млн людей. Близько 6 тис. громад ще не об’єднались або не приєднались до уже створених.

Приблизно у 80 районах України ще не створено жодної ОТГ.

Конкретно у Київській області не мають об’єднаних територіальних громад 9 районів.

То чому ж процес децентралізації просувається з таким «скрипом»?

Думаю, причина в тому, що на місцях розуміють ризики, які можуть привести до погіршення стану надання будь-яких адміністративних послуг населенню в разі непродуманих кроків у процесі об’єднання.

Але час іде. Все міняється. Прийшла нова влада. З’явились нові підходи  до вирішення питань у різних сферах життя. Те ж саме – і в діяльності органів місцевого самоврядування…

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

З повагою –

Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ,

Розважівський сільський голова.