Понад три тисячі рятувальників чергуватимуть біля водойм на Водохреща

Новини України

Рятувальники закликають українців дотримуватися правил безпеки під час водохресних купань.

На Водохреща біля водних об’єктів безпеку українців будуть забезпечувати понад трьох тисяч рятувальників. Про це повідомляє прес-служба ДСНС в суботу, 18 січня.

“На водоймах країни вже встановлено близько 1000 рятувальних постів із засобами порятунку людей на воді. Загалом, в цей день на водних об’єктах чергують понад 3 тисяч рятувальників і 590 одиниць техніки ДСНС”, – сказано в повідомленні.

Рятувальники радять занурюватися в воду в спеціально обладнаних місцях, а перед купанням розігріти тіло. Рекомендується підходити до води в зручному взутті, щоб запобігти втраті чутливості ніг.

“Поринайте краще за шию, щоб не замочивши голови, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не пірнайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду і занурення з головою не рекомендуються – це може привести до шоку від холоду”, – дають рекомендації рятувальники.

В ополонці не варто перебувати довше однієї хвилини, а після купання потрібно розтерти себе махровим рушником і надіти сухий одяг.

Нагадаємо, що про святкові традиції на Водохреща можна прочитати в матеріалі Корреспондента. Зокрема, основною традицією свята є занурення в ополонку. Віруючі вважають, що так вони змивають з себе гріхи, а також можуть отримати міцне здоров’я на цілий рік.

Хрещення-2020: де можна викупатися в Києві


Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.