Як подолати навалу безхатніх тварин і не втратити людяність…

Публікації Трибуни Праці

Два роки у нашому районі діє волонтерська група «КітПес».Що вдалося зробити за цей час, з якими проблемами доводиться стикатись – розмова з її організаторками Мариною ШУМЕЙКО та Оленою НЕДАШКІВСЬКОЮ.

–  Пам’ятаєте, як безкінечні суперечки в іванківських групах у Фейсбуку набули небезпечної напруги. Лунало жорстоке і криваве стосовно безпритульних котів та собак: «Їх треба стріляти…», «я їх душив і душитиму…», «…дайте рецепт, як витруїти котів і собак…», «…хтось стріляє котів, пристрілив нашого улюбленця…».

Роздуми на наболілу тему і бажання захистити себе і дітей від агресії тварин,  а покинутих тварин – від людської жорстокості, змусили нас ознайомитись з досвідом європейських сусідів. Як виявилось, не тільки в Європі використовують єдину гуманну формулу контролю кількості тварин на вулицях міст: відлов-стерилізація-повернення на місце…Формула працює за однієї законодавчої умови: «Заборона безпородного розведення собак і котів в домашніх господарствах поза спеціальними селекційними клубами, установами чи притулками…». І вона повинна діяти у нас. Але, як завжди, у нашій державі є недопрацювання з боку законотворців.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Підготувала Людмила ШУНКОВА.