КОЛЕКЦІЯ  ЯЛИНКОВИХ ПРИКРАС ІЗ МИНУЛОГО СТОЛІТТЯ

Публікації Трибуни Праці

 

Переяславка Наталія Ревега, яка працює старшим науковим співробітником у НІЕЗ «Переяслав», зібрала колекцію новорічних іграшок, виготовлених ще за Радянського Союзу. Ними щороку прикрашає вдома ялинку.

– Частина іграшок дісталася моєму чоловікові від бабусі й мами. У його родині збереглася і гірлянда 1980 року виробництва. Між іншим, в оригінальній упаковці. Працює до цих пір, ми в ній лише кілька лампочок замінили, – розповідає колекціонерка. – Деякі ялинкові прикраси я привезла зі свого рідного села Воропаївка Іванківського району. Там зараз проживає моя мама. Ми завжди прикрашаємо ялинку в її дворі. Цього року мамина сусідка несла на смітник старі ялинкові прикраси. Зайшла до мами й каже: «Надю, ти в дворі ялинку прикрашаєш, то, може, візьмеш і мої іграшки, бо я їх все одно викидатиму». Мама подзвонила мені. Я попросила її зберегти прикраси. Приїхала, як подивилася, а там близько 90 раритетних іграшок! І всі такі цікаві! Ще й складені в дерев’яний ящик, в яких раніше зберігали іграшки.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Юлія СТРОЧИНСЬКА.

На знімках: Наталія РЕВЕГА проводить майстер-клас із виготовлення ватяних ялинкових прикрас; розписана Наталією іграшка за мотивами творчості Марії Примаченко.