Міноборони планує скоротити термін призову

Новини України

Військові розробляють абсолютно нову концепцію строкової служби. Загороднюк виступає за її скорочення.

Міноборони працює над тим, щоб скоротити термін призову в армію. Про це розповів міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

“Готового рішення ще немає, зараз ми працюємо з Генштабом і з українськими незалежними аналітичними центрами над новою концепцією. У тому вигляді, в якому строкова служба зараз, вона не повинна залишатися, тому що це не працює”, – говорить міністр.

За його словами, зараз строкова служба становить приблизно 10%. “Тобто вона не відіграє особливо великого впливу на здатності (ЗСУ), тим більше військовослужбовці строкової служби не виконують завдань в зоні проведення операції Об’єднаних сил”, – зазначив Загороднюк.

“Звичайно, є сенс зменшувати термін (служби). Багато хто не хоче (служити), тому що це дуже довго, у них є якісь життєві плани і так далі”, – визнав міністр.

У зв’язку з цим Загороднюк виступає за скорочення терміну служби. “Якщо ми введемо систему, коли це буде набагато менший термін – це буде якісна підготовка, служба в бойових частинах – але не в зоні ООС – де вони отримають досвід”, – зазначив він.

При цьому глава Міноборони визнав, що “набагато легше побудувати взагалі нову” систему, ніж реформувати ту, що є.

Нагадаємо, минулого тижня президент Володимир Зеленський підписав указ про терміни призову в 2020 році. Згідно з указом, навесні в армію будуть призивати 20-річних, з 18 років можна піти в армію добровільно.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet