У Словаччині з музею вкрали монети на мільйон євро

Новини спорту

Інформація про крадіжку з описом і фотографіями викрадених монет буде направлена в Інтерпол.

Словацький національний музей у Братиславі втратив частину нумізматичної колекції в результаті крадіжки. Вартість викрадених старовинних монет перевищує мільйон євро, повідомляє газета Pravda в суботу, 25 січня.

За даними видання, поліція розпочала розслідування злочину і обіцяє оприлюднити детальну інформацію про те, що сталося 27 січня.

Інформація про крадіжку з описом і фотографіями викрадених монет буде направлена ​​в Інтерпол і внесена в спеціалізовану міжнародну базу викрадених предметів мистецтва та антикваріату, доступ до якої мають торговці нумізматичним матеріалом і аукціонні будинки. У Братиславі сподіваються, що раритетні екземпляри вдасться повернути в музей.

У колекції Словацького національного музею містяться головним чином викарбувані на монетному дворі в місті Кремніца (Центральна Словаччина) монети Угорського королівства, Священної римської імперії, Австрійської імперії і Австро-Угорщини. Це один з найстаріших монетних дворів у світі. Він діє з 1328 року.

Нагадаємо, в кінці листопада 2019 року Дрезденський музей пограбували на мільярд євро. Спочатку злодії відключили електрику, потім їм вдалося від’єднати сигналізацію. Однак вони не змогли впоратися з камерами відеоспостереження, які записали момент проникнення в музейний будинок.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet