Зеленський оцінив можливість візиту в Білий дім

Новини України

Глава держави готовий полетіти до Вашингтона, якщо будуть досягнуті нові домовленості. Майк Помпео зазначив, що представники двох країн обговорюють таку можливість.

Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий в будь-який день відвідати США, якщо у нього буде пакет важливих для України домовленостей, які він зможе там підписати. Про це Зеленський сказав в п’ятницю, 31 січня, під час брифінгу з держсекретарем США Майком Помпео.

Зеленський зазначив, що в політиці він має невеликий досвід і консультується щодо своїх закордонних поїздок з міністром закордонних справ Вадимом Пристайком.

Під час обговорення можливості візиту, за словами Зеленського, в першу чергу розглядається перспектива підписання вигідних Україні домовленостей, “щоб кожне слово не просто було слово мандрівника політичного, як це було багато років в нашій країні і відбувається в інших країнах”.

“Якщо у нас є важливий предмет розмови, крім стратегії і тактики, а дуже важливі речі, про які ми можемо домовитися і які ми можемо підписати, то я готовий їхати завтра”, – сказав Зеленський.

У свою чергу Майк Помпео зазначив, що жодних умов для офіційного візиту президента Зеленського до Вашингтона не було.

“Ні. Не було жодних умов того, про що ви говорили – що були якісь умови для того, щоб президент Зеленський міг приїхати до Вашингтона”, – сказав Помпео.

За його словами, для зустрічі президентів США і України Дональда Трампа та Володимира Зеленського необхідно лише знайти відповідний час.

“Просто нам треба знайти відповідний час, відповідні можливості для цієї зустрічі. Ми хочемо переконатися в тому, що це відбудеться в той час, коли буде значний прогрес показаний. Між нашими країнами є багато роботи. Наші команди обговорюють всі ці можливості. Ми бачимо економічні можливості для американських підприємств”, – додав Помпео.

Він також зазначив, що впевнений у зустрічі Трампа і Зеленського і додав, що українському президенту завжди будуть раді в Білому домі.

Як повідомлялося, Зеленський і Помпео також обговорили Донбас та інвестиції. Зеленський заявив, що Україна готова розвивати нові форми партнерства зі США в сфері безпеки.

Перед цим Помпео провів переговори з главою МЗС Вадимом Пристайком. На зустрічі обговорили співпрацю країн у сфері безпеки, а також прагнення Києва залучити стратегічні інвестиції США в низці галузей.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet