Зеленський і прем’єр Болгарії обговорили екстрадицію фігуранта справи Гандзюк

Новини політики

Глава держави подякував за затримання болгарськими правоохоронними органами Олексія Левіна.

Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим обговорили екстрадицію підозрюваного у справі вбивства активістки Катерини Гандзюк Олексія Левіна в Україну. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Зокрема, глава держави подякував за затримання болгарськими правоохоронними органами спільно з українськими колегами Левіна.

Крім того, Зеленський підтвердив зацікавленість в подальшому розвитку двостороннього політичного діалогу з Болгарією.

Під час розмови Зеленський високо оцінив оздоровлення в Болгарії в межах трастового фонду НАТО з медичної реабілітації 190 поранених українських військовослужбовців.

Окремо було наголошено на важливості зміцнення двостороннього торгово-економічного співробітництва, обсяги якого в 2019 році вперше за останнє десятиліття прогнозовано перевищать $1 млрд. Його подальшій активізації сприяло проведення чергового засідання Спільної українсько-болгарської міжурядової комісії з економічного співробітництва. Великі перспективи співпраці також в галузі транспорту і туризму.

Президент подякував Бойко Борисову за розуміння державної політики України в сфері освіти і державної мови. Сторони підтвердили готовність сприяти всебічному розвитку національних меншин.

Нагадаємо, 24 січня повідомлялося, що на території Болгарії правоохоронці двох країн затримали Олексія Москаленка (Олексій Левін), підозрюваного в нападі на Катерину Гандзюк.

Пізніше стало відомо, Москаленко змінив зовнішність, проте його змогли ідентифікувати за відбитками пальців.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet