Зеленський зажадав пояснень щодо платіжок

Новини України

Президент вимагає зменшення нарахувань за теплопостачання в рівній мірі у всіх областях України.

Офіс президента в суботу, 1 лютого, опублікував відео засідання за участю Володимира Зеленського щодо ситуації зі зменшення сум у платіжках за комуналку.

Заслухав звіт про зменшення сум в грудневих платіжках за теплопостачання. Завдання номер один – отримати пояснення від місцевої влади Чернівецької та Миколаївської областей, де для зниження нарахувань з незрозумілих мені причин не було зроблено нічого. Завдання номер два – вирівняти зниження до 25-30% у всіх областях країни”, – сказав президент.

В ході наради прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив президенту, що за грудень люди в середньому отримали від 5 до 35% менше платіжку за теплопостачання.

“У нас є області, які не відреагували на наш сигнал і не скористалися тим інструментом, який був наданий урядом – це Чернівецька та Миколаївська”, – уточнив прем’єр.

“Рішення про зниження платіжок приймають підприємства. Вони, як правило, знаходяться в комунальній власності. Десь вони належать області, десь частіше місту. Тобто депутати, мер – це люди, які відповідальні за рівень платіжок. Їм не вдалося переконати органи місцевого самоврядування”, – додав Гончарук.

Водночас Гончарук зазначив, що не всі області “були в рівних умовах”, оскільки в деяких областях тарифи вже були менші раніше.

Зазначимо, за даними Держстату, комуналка за місяць подорожчала на 8%. У грудні 2019 року середній розмір платіжки за комуналку зріс з 2044,7 грн до 2212,0 грн.

За підсумками минулого року борги населення за компослуги зросли більш ніж на 8 мільярдів.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.