Регулятор пояснив окрему платіжку за газ

Новини України

Отримання двох платіжок за газ не збільшує суму послуг, які надавалися і раніше, стверджує глава НКРЕКУ.

Голова Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Валерій Тарасюк на засіданні з президентом Володимиром Зеленським заявив, що окрема платіжка за доставку газу, – це поділ платежу, який існував і раніше.

“Ми повинні були вивести її вже давно окремими платежами, тому що ми займаємося, як країна, анбандлінгом: це поставка окремо, транспортування окремо. Це необхідно для того, щоб можна було вільно змінювати постачальника”, – сказав він.

За його словами, дві платіжки за розподіл і поставку – це процес анбандлінга, це необхідна процедура.

“Далі ми зробили плату за розподіл рівномірною протягом року. На прикладі: якщо в минулому році ви платили 1200 гривень, з тих 1200 гривень ви платили 800 в опалювальний період, 400 гривень – весна, літо, осінь. Зараз ці 1200 гривень точно також ви будете платити, але по 100 гривень в місяць. Це єдина зміна, яку внесено”, – сказав він.

Водночас прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевнив, що поділ платіжок жодним чином не повинен вплинути на кінцеву суму платежу за газ.

Варто зазначити, що Тарасюк не згадав про те, що з 1 січня тарифи на розподіл газу підвищать на 40%, а з 1 липня – ще на 20%. Протягом першого півріччя в середньому тарифи підвищать на 75% (на 30-200% залежно від компанії).

Зазначимо, за даними Держстату, комуналка за місяць подорожчала на 8%. У грудні 2019 року середній розмір платіжки за комуналку зріс з 2044,7 грн до 2212,0 грн.

За підсумками минулого року борги населення за компослуги зросли більш ніж на 8 мільярдів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet